پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در فرهنگ‌سرای خانواده برگزار می‌شود؛

گرامیداشت روز دوبله با حضور جمعی از پیشکسوتان و فعالان عرضه هنر صداپیشگی روز پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401 ساعت 15 در فرهنگ‌سرای خانواده برگزار می‌شود.
گرامیداشت روز دوبله با حضور جمعی از پیشکسوتان و فعالان عرضه هنر صداپیشگی روز پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401 ساعت 15 در فرهنگ‌سرای خانواده برگزار می‌شود.

هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌سرای خانواده؛ با توجه به جایگاه ویژه دوبلاژ به پاس یک عمر فعالیت هنری، حضور مستمر و موثر بزرگان عرصه صداپیشگی این مراسم با نمایش خلاصه (دوبله دوم) فیلم سینمایی «نخستین وعده دیدار» و تقدیر از دوبلورهای این فیلم توسط محمد علی محراب بیگی برگزار می‌شود.
همچنین نمایش فیلم «صداهای آسمانی» به یاد درگذشتگان هنر دوبله از جمله شهلا ناظریان و رفعت هاشم‌پور، اجرای موسیقی توسط نادر گهرسودی، سخنرانی احمد کاظمیان با موضوع "همگرایی و اتحاد دوبلاژ"، سخنرانی شیوا مقدم (رییس فرهنگ‌سرای خانواده) و نمایش فیلم «مصائب یک گوینده» از دیگر بخش‌های این برنامه است.
در ادامه برنامه گرامیداشت روز دوبله بزرگان و پیشکسوتان دوبلاژ مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
گفتنی است؛ ایرانیان برای اولین بار هنگام اکران فیلم «نخستین وعده‌ی دیدار» در اردیبهشت ۱۳۲۵، صدای دوبله شده را شنیدند، روزی که بازیگران فرانسوی به زبان فارسی در سینما کریستال سخن گفتند این روز، نقطه‌ی آغاز دوبله به زبان شیرین پارسی بود و به همین دلیل، می‌توان آن را روز دوبله و گویندگی در کشورمان نامید.
گرامیداشت روز دوبله به همت سایت چکاوا، استودیو سکوت و همکاری فرهنگسرای خانواده برگزار می شود.
فرهنگ‌سرای خانواده در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی(یوسف‌آباد)، خیابان بیست و یکم، بوستان شفق واقع است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..