چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۶ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه گروهی «گزارش اقلیت» از سوی انجمن هنرمندان نقاش ایران روز جمعه ۱۰ شهریور در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.
نمایشگاه گروهی «گزارش اقلیت» از سوی انجمن هنرمندان نقاش ایران روز جمعه ۱۰ شهریور در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی انجمن هنرمندان نقاش ایران، «گزارش اقلیت» عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی است که به نمایش ۱۱۸ اثر از اعضای انجمن هنرمندان نقاش ایران اختصاص دارد و از ۱۰ تا ۲۱ شهریور در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

طی فراخوانی که اعلام شده بود، ۸۰۰ اثر از سوی هنرمندان به انجمن رسید که بعد از ۲ مرحله داوری توسط علیرضا آدم بکان، پونه اوشیدری و شهروز صدر فرزانه، ۱۱۸ اثر برای نمایش در نمایشگاه «گزارش اقلیت» انتخاب شدند.

در بیانیه داوران رویداد «گزارش اقلیت» آمده است:

«گزارش روزمرگی نشانه‌ای از سرعت گذر ایامی است که جا ماندن از آن تاوانی بس گزاف دارد آن هم در شرایطی که جوامع امروزی در سیل اتفاقات روزمره گرفتارند. در داوری مجموعه آثار این رویداد تلاش شد خصوصیاتی همچون تنوع رفتار هنرمندانه و کنش طراحانه در آثار برجسته شود از سویی در هر اثر، نسبت محتوای ارائه شده با واقعیات اجتماعی و سوابق هنرمند در شیوه‌های بیان فردی مد نظر قرار گرفت آنچنان که «گزارش اقلیت» هم‌زمان گزارشی باشد شخصی و اجتماعی از هنرمندانی که راه به افق‌های بازتر می‌گشایند؛ باشد که نگاه این اقلیت هنرمند، شیوه نگاه اکثریت مردم آینده باشد.»

خانه هنرمندان ایران روزهای شنبه تعطیل است و علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه «گزارش اقلیت» می‌توانند روزهای یکشنبه تا جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ مراجعه کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..