چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۸ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یادداشت؛

اواخر فصل پاییز است. مشکلات شدید اقتصادی، فشار و آسیب زیادی به معیشت مردم وارد کرده است. بی کفایتی و بی مسئولیتی برخی مدیران مربوطه و مقصر، اوج گرفته. پاسخ گویی مناسب و لازم از سوی روابط عمومی ها و کانال های ارتباطی مربوطه، برای توضیح به افکار عمومی انجام نمی شود. هر روز اخبار راست و دروغی از فسادهای گسترده و سازماندهی شده اهالی قدرت، منتشر و شایعه می شود...
اواخر فصل پاییز است. مشکلات شدید اقتصادی، فشار و آسیب زیادی به معیشت مردم وارد کرده است. بی کفایتی و بی مسئولیتی برخی مدیران مربوطه و مقصر، اوج گرفته. پاسخ گویی مناسب و لازم از سوی روابط عمومی ها و کانال های ارتباطی مربوطه، برای توضیح به افکار عمومی انجام نمی شود. هر روز اخبار راست و دروغی از فسادهای گسترده و سازماندهی شده اهالی قدرت، منتشر و شایعه می شود...

۱- اواخر فصل بهار است. مشکلات شدید اقتصادی، فشار و آسیب زیادی به معیشت مردم وارد کرده است. بی کفایتی و بی مسئولیتی برخی مدیران مربوطه و مقصر، اوج گرفته. پاسخ گویی مناسب و لازم از سوی روابط عمومی ها و کانال های ارتباطی مربوطه، برای توضیح به افکار عمومی انجام نمی شود. هر روز اخبار راست و دروغی از فسادهای گسترده و سازماندهی شده اهالی قدرت، منتشر و شایعه می شود، ضریب اعتماد عمومی پایین آمده و بر پیکره سرمایه اجتماعی کشور آسیب جدی وارد شده است؛ متاسفانه تلفات و لطمات اجتماعی زیادی به بار آمده است، جامعه بسیار آسیب پذیر شده است.

۲- نیمه مردادماه است، خبر- ویدیوهایی جعلی با چاشنی دروغ، از میکس تصاویری از جلسات دادگاه هادی رضوی، متهم فساد اقتصادی، با قطعاتی از فیلم هایی از مداحی محمدباقر منصوری از مداحان مشهور آذری کشورمان، که چهره اش شباهت زیادی به صورت هادی رضوی دارد، توسط گردانی از سربازان و افسران جنگ نرم دشمنان ایران، از لشگر گربه سانان خبری غربی، ساخته و به سمت مرزها و سرزمین افکار عمومی ملت ایران شلیک و در آسمان فضای مجازی (فضای ارتباطات الکترونیکی اجتماعی نوین) کشور، منفجر و پخش می شود.

۳- سربازانی از جنگ نرم، از برخی رسانه های کشور به این حمله واکنش نشان می دهند و با انتشار و اطلاع دروغین بودن این "خبر - موشک" دشمن، سعی در دفع این حملات و خنثی کردن آن می کنند. به عنوان مثال، فارس در شامگاه مورخ ۹۸/۴/۱۷ و در پاسخ و در قالب گفتگویی با "مرحوم منصوری" با تیتر "شباهت دردسر ساز یک مداح با متهم فساد اقتصادی" این شایعه را تکذیب و معرفی می کند؛ مرحوم منصوری در این گفتگو می گوید: چند روز پیش برای زیارت حرم حضرت عبدالعظم حسنی رفته بودم. در حرم چند جوان پس از این که لحظاتی مشغول تماشای بنده بودند با کمی تردید جلو آمدند و نام بنده را پرسیدند. گفتم محمد باقر منصوری هستم. یکی از آن جوان ها گوشی موبایلش را از جیبش در آورد و کلیپ تدوین شده مداحی بنده و دادگاه آقای رضوی را نشانم داد و پرسید مگر این فرد شما نیستید؟ وقتی آن جوان ها واقعیت ماجرا را فهمیدند عذرخواهی کردند و گفتند ما وقتی این کلیپ را دیدیم نسبت به مداحان بدبین شده بودیم؛

۴- چند سالی هست که به هر دلیل، راست و دروغ خطا، نفاق و دو رویی، فساد و غلط های رفتاری، برخی افراد متعلق به گروه های خاص، که جامعه به عنوان گروه های مرجع نسبت به ایشان حساسیت و واکنش و الگوگیری بیشتری دارد؛ از جمله گروه های مذهبی؛ به عنوان مثال، گروه مداحان، دهان به دهان می چرخد و بر بدبینی افکار عمومی به این گروه های مرجع خاص، افزوده شده است.

۵- اواخر تیر ماه است، ایرانیان زیادی هنوز مبهوت و ناراحت باور این دروغ کثیف و بی اخلاقی انسانی و روباه صفتی رسانه ای هستند؛ شباهت بسیار زیاد این دو چهره و میکس حساب شده تصاویر، برای گروه زیادی از جامعه ی؛ ۱- آسیب پذیر و به تنگ آمده از فشار اقتصادی۲- مورد حمله رسانه ای فریبکارانه قرار گرفته۳- بدبین شده ۴- حساس شده و البته محروم از آموزش های لازم و به موقع مقابله و مواجهه با جنگ روانی و دانش کاربری رسانه های اجتماعی، بعلاوه قصورات قطعی منظور نظر، جای هیچ شکی باقی نمی گذارد!

حالا خیلی از هموطنان، که شناخت نزدیکی از منصوری و رضوی ندارند، با حس بد این باور، دچار قضاوت و سوگیری شده اند و مکدر و ناراحت هستند.

۶- شامگاه ۹۸/۵/۱۱ تسنیم، گزارش فوت و وداع با پیکر مرحوم محمد باقر منصوری به دلیل ایست قلبی را گزارش می کند: این مداح شهیر خطه آذربایجان، شب گذشته در ارومیه و به‌ هنگام وضو گرفتن در مسجد این شهر دچار ایست قلبی شد و دار فانی را وداع گفت. حضور اقشار مختلف مردم در خیابان‌های اردبیل چشمگیر بود...

۷- عصر روز ۹۸/۵/۱۵ میزان، متن کامل رای محکومیت هادی رضوی را منتشر می کند، بنابراین گزارش؛ هادی رضوی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور به ۲۰ سال حبس، رد مال، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده‌است.

۸- غروب روز پنج شنبه ۹۸/۹/۲۱ است، حرم حضرت عبدالعظم حسنی، درست کنار دیواری که حاج علی انسانی دست به عصا به آن تکیه می داد و دست در جیبش می کرد و با چاشنی لبخند، توی مشت جوانترها گل یاس می ریخت و التماس دعایی می گفت و برایشان به خیر و نیکی و عاقبت بخیری دعا می کرد، زوج جوانی "کلیپ مداح فاسد هادی منصوری" را با حرص و حسرت نگاه می کنند، عروس خانم می گوید: دوستم برام فرستاد الان، ببین، ببین، واقعا که...، آقا داماد می گوید: خدا لعنتشون کنه که دین و ایمون مردمو خراب کردن.

این ها هم مثل آن چند جوان، منصوری را نمی شناسند، او هم دیگر نیست که این فریب را آشکار کند؛ رضوی هم در "مارپیچ سکوت" زندان فراموش شده یا خواهند شد؛

۱- اواخر فصل پاییز است. مشکلات شدید اقتصادی، فشار و آسیب زیادی به معیشت مردم وارد کرده است. بی کفایتی و بی مسئولیتی برخی مدیران مربوطه و مقصر، اوج گرفته. پاسخ گویی مناسب و لازم از سوی روابط عمومی ها و کانال های ارتباطی مربوطه، برای توضیح به افکار عمومی انجام نمی شود. هر روز اخبار راست و دروغی از فسادهای گسترده و سازماندهی شده اهالی قدرت، منتشر و شایعه می شود، ضریب اعتماد عمومی پایین آمده و بر پیکره سرمایه اجتماعی کشور آسیب جدی وارد شده است؛ متاسفانه تلفات و لطمات انسانی و اجتماعی زیادی به بار آمده است، جامعه بسیار آسیب پذیر شده است.

علیرضا احمدی / کارشناس رسانه

تبلیغات

دیدگاه ها:

 • منصور نمکی گفت:

  بسیار عالی لذت بردیم از این شفاف سازی رسانه ای به روز در یادداشت زیبای شما
  این گونه گزارش ها باعث می شود در این جو رسانه ای مردم بیشتر به رسانه های آزاد اعتماد داشته باشند

 • منصور نمکی گفت:

  بسیار لذت بردیم از این شفاف سازی سرانه ای هوشمندانه شما
  این گونه یادداشت ها در این جو رسانه ای روز جامعه باعث اعتماد بیشتر به جامعه رسانه ای میگردد

 • حسین بذرپاش گفت:

  بسیار عالی و دیدِ جذاب حرفه ای متفاوت احسنت

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..