دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

احمد کیارستمی شنبه، سوم اردیبهشت ماه در پلتفرم داکیونایت با «گادفری چشایر» منتقد آمریکایی درباره اهمیت سینمای مستند ایران گفتگو می‌کند.
احمد کیارستمی شنبه، سوم اردیبهشت ماه در پلتفرم داکیونایت با «گادفری چشایر» منتقد آمریکایی درباره اهمیت سینمای مستند ایران گفتگو می‌کند.

هنرمندنیوز: احمد کیارستمی، شنبه ۲۳ آوریل (سوم اردیبهشت ماه ) ساعت ۴ بعد از ظهر به وقت نیویورک و ساعت ۲۴ به وقت ایران به دعوت Asia Society در پلتفرم داکیونایت با گادفری چشایر، منتقد مشهور سینما درباره اهمیت سینمای مستند ایران گفتگو می‌کند و این دو سینمای مستند را مورد بررسی قرار می‌دهند.

در سری برنامه‌های تعاملی پلتفرم داکیونایت با دیگر نهادهای فرهنگی جهان، قرار است روز شنبه ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) پنل گفتگو با موضوع مستند ایران با حضور احمد کیارستمی و گادفری چشایر در شهر نیویورک برگزار شود و کیارستمی به دعوت Asia Society برای شرکت در این پنل به نیویورک رفته است.

علاقه‌مندان می توانند این نشست را به صورت زنده در نشانی https://youtube.com/c/asiasociety مشاهده کنند.

کیارستمی مجموعه داکیونایت را در سال ۲۰۱۴ برای نمایش ماهانه مستندهای ایرانی در آمریکا تاسیس کرد؛ به طوری که این سری برنامه های نمایش تا سال ۲۰۲۰ به ۲۵ شهر آمریکا گسترش پیدا کرد.

داکیونایت اما پس از توقف پخش نمایش زنده به دلیل همه‌گیری کرونا، یک پلتفرم استریم با هدف تبدیل شدن به یک مجموعه آنلاین برای مستندهای ایران ایجاد کرد؛ به گونه‌ای که اکنون بیش از ۳۰۰ فیلم در این پلتفرم قرار دارد و هر هفته مستندهای جدیدی به آن اضافه می‌شود.

به تازگی مجموعه فیلم‌های مستند مربوط به افغانستان نیز به این پلتفرم اضافه شده است.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..