جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۲ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

روایتی کمدی از زندگی دو روزنامه‌نگار آمریکایی به نام اندی و نورمن؛

خانه نمایش مهرگان 15 آبان تا یکم آذر ماه میزبان کمدی عاشقانه دختر یانکی به کارگردانی جواد رازقندی است. این نمایش کمدی با بازی مهدی امینی خواه، فرزادحاتمیان و تیما تقی‌زاده هر شب ساعت 21:45 روی صحنه می‌رود...
خانه نمایش مهرگان 15 آبان تا یکم آذر ماه میزبان کمدی عاشقانه دختر یانکی به کارگردانی جواد رازقندی است. این نمایش کمدی با بازی مهدی امینی خواه، فرزادحاتمیان و تیما تقی‌زاده هر شب ساعت 21:45 روی صحنه می‌رود...

هنرمندنیوزخانه نمایش مهرگان ۱۵ آبان تا یکم آذر ماه میزبان کمدی عاشقانه دختر یانکی به کارگردانی جواد رازقندی است. این نمایش کمدی با بازی مهدی امینی خواه، فرزادحاتمیان و تیما تقی‌زاده هر شب ساعت ۲۱:۴۵ روی صحنه می‌رود. جواد رازقندی کارگردان این اثر هنری فضای نمایش«دختر یانکی» را یک فضای رئالیست ساده همراه با صحنه‌های کمیک توصیف کرده و در خصوص خلاصه داستان گفت: نمایش دختر یانکی، قصه دو روزنامه نگار آمریکایی  به نام اندی و نورمن است که با مشکلات جامعه و زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند... این نمایشنامه اقتباسی  از داستان نویسنده آمریکایی، نیل سایمون است. به بهانه این نمایش گفتگوی کوتاهی داشته‌ایم با جواد رازقندی کارگردان این نمایش که در ادامه می‌خوانید:

 

جناب رازقندی از سوابق هنریتان کمی برایمان صحبت کنید؟

فعالیت هنری‌ام را با بازی در تئاتراز سال ۷۵ آغازکردم. کسب مقام اول کشوری با نمایش "چند نما در یک نمایش" توسط وزارت آموزش و پروش از افتخاراتی بود که توانستم در سال ۷۸ کسب کنم. در جشنواره‌های مختلفی مانند جشنواره تئاتر استان‌های کشور با نمایش "بازی سوم"، جشنواره مهرکاشان با "سالاد فصل" شرکت کرده ام. همچنین به عنوان بازیگر و کارکردان در آثار متعددی اعم از آواز ۲۹۲۰، رام کردن زن سرکش، شیش و بش، شبانه، حقایقی در باره یک ماهی مرده، مضحکه سلطان چاقالو و ... حضور داشته ام. در حال حاضر نیز با اکران نمایش "دختر یانکی" به عنوان کارگردان فعالیتم را ادامه می‌دهم.

در خصوص نمایش «دختر یانک» توضیح دهید؟

نمایش دختر یانکی یک نمایش کمیک و برگرفته شده از داستان نویسنده آمریکایی نیل سایمون است که با نگاه تیز بین و جهان شمول حوادث و اتفاقات را واکاوی می‌کند. این اثر توسط استاد شهرام زرگر ترجمه شده و به کارگردانی بنده و بازی مهدی امینی خواه، فرزاد حاتمیان و تیما تقی زاده به روی صحنه رفته و درحال اکران می‌باشد. عوامل اجرایی و صحنه در  این نمایش با وسواس و دقت نظر خاصی انتخاب شده است تا بتوانیم رضایت تماشاگران خود را جلب نماییم.

مکان و زمان اجرای این نمایش و نحوه تهیه بلیط آن برای علاقه مندان به چه صورت می‌باشد؟

دختر یانکی از تاریخ ۱۵ آبان تا یکم آذرماه از ساعت ۲۱:۴۵ در خانه نمایش مهرگان به روی صحنه رفته است. علاقه مندان جهت رزرو و تهیه بلیط می‌توانند به سایت تیوال مراجعه فرمایند.

خلاصه‌ای از این نمایش را برای مخاطبین عنوان کنید.

نمایش دختر یانکی، قصه دو روزنامه نگار آمریکایی به نام اندر و نورمن است که با مشکلات جامعه و زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند که با آمدن دختری به نام صوفی به عنوان همسایه ایشان ماجراهای مختلفی برایشان اتفاق می‌افتد. این روایت در قالب یک نمایش کمدی با ساختاری ساده و رئالیست ساخته شده و به روی صحنه رفته است.

آیا این نمایش فقط در تهران اکران خواهد شد؟

خیر. شهر‌های سبزوار، شیراز و یزد از دیگر مکان‌هایی هستند که به زودی برای اجرای دختر یانکی به آنجا سفر خواهیم کرد. در حال مذاکره با دیگر شهرها نیز هستیم تا بتوانی این نمایش را در سراسر کشور به روی صحنه ببریم.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..