دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۳ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

لیلی‌گلستان که در ایام قرنطینه خانگی مسابقه نقاشی برای کودکان زیر ۱۰ سال برگزار کرده است با ابراز نارضایتی از بخشی از آثار ارسال شده که توسط والدین انجام شده بود، گفت: بسیار متاسفم که حدود ۴۰ درصد از آثار ارسال شده یا توسط والدین کشیده شده بود و یا به کودکانشان کمک کرده بودند و این کاملا در آثار نمایان بود.
لیلی‌گلستان که در ایام قرنطینه خانگی مسابقه نقاشی برای کودکان زیر ۱۰ سال برگزار کرده است با ابراز نارضایتی از بخشی از آثار ارسال شده که توسط والدین انجام شده بود، گفت: بسیار متاسفم که حدود ۴۰ درصد از آثار ارسال شده یا توسط والدین کشیده شده بود و یا به کودکانشان کمک کرده بودند و این کاملا در آثار نمایان بود.

به گزارش هنرمندنیوز، مدیر گالری «گلستان» خاطرنشان کرد: بنابراین ما همه این آثار را از دور رقابتی خارج کردیم و به داوران نیز اعلام شده است که آثار را با دقت رصد کنند تا اگر موردی جامانده بود، حتما از این رقابت خارج شود. متاسفم که برخی از والدین با این کارشان در مرحله اول تقلب کردن را به فرزندانشان آموزش می‌دهند و در مرحله دوم شانس رقابت را از کودک خود گرفتند.

مدیر گالری گلستان در ادامه درباره کیفیت آثار رسیده و موضوعاتی که بیشتر در این آثار دیده می‎شود نیز توضیح داد: من سال‌هاست که با کودکان در ارتباط نیستم و برایم این حجم از تخیل بسیار جالب بود. در این آثار تخیل ناب و صمیمیت بسیاری دیده می‌شود و با نگاه به این آثار حالم بسیار خوب است و ناخودآگاه لبخند برلب دارم. نکته جالب توجه در این آثار بیان تمامی حالات و اتفاقاتی است که درخانه رخ می‌دهد و خیلی خوب بیان شده است. در اغلب این آثار ذکر جمله «ما کرونا را شکست می‌دهیم» وجود دارد و این نشان از امیدوار بودن و شکست دادن کرونا می‌دهد که حال نقاشی‌ها را بسیار خوب کرده است.

او همچنین به شورای داوری و چرایی انتخاب آن‌ها اشاره کرد و افزود: فرشید مثقالی سال‌ها برای کودکان نقاشی و تصویرگری کرده است و آثارش بسیار دوست داشتنی است، کامبیز درم بخش نیز به دلیل اینکه کاریکاتور کار کرده به راحتی می‌تواند طنز آثار را درک کند و تارا بهبهانی که خود سال‌هاست به کودکان نقاشی می‌آموزد و روحیه آنها را به خوبی می‌شناسد باعث شد تا این شورا شکل بگیرد.

گلستان یادآور شد: تا امروز که حدود یک ماه از فراخوان می‌گذرد، ۸۸۵ اثر به دست ما رسیده است که تا شنبه (۲۰ اردیبهشت‌ماه) این روند ادامه خواهد داشت. به‌طور متوسط روزانه حدود ۳۰ تا ۴۰ اثر به دستم می‌رسد که اتفاق خوبی را رقم زده است. نکته قابل توجه در ایمیل‌های رسیده آثاری است که از ایرانیان مقیم کشورهای دیگر مانند آمریکا، فرانسه، انگلیس، قطر و عمان داشتیم.

او در ادامه بیان کرد: بیشتر آثار متعلق به کودکان بین ۷ تا ۹ سال است، اما در این میان ما آثاری از کودکان زیر ۶ سال نیز داشتیم که بر همین اساس و برای راحتی کار داوران و رعایت عدالت، آثار را به دو بخش زیر شش سال و بالای شش سال تقسیم کردیم که جوایز هر کدام نیز در هر بخش جدا خواهد بود.

گلستان همچنین از انتشار کتاب آثار برگزیده مسابقه «قرنطینه» توسط شهرداری تهران و ارسال آن به شهرداران شهرهای دیگر دنیا خبر و در این زمینه توضیح داد: چند روزی از فراخوان گذشته بود که از سوی مدیر زیباسازی شهرداری منطقه پنج تهران ایمیلی به دست ما رسید که از ما خواسته بودند تا نقاشی‌های برگزیده را در اختیارشان قرار دهیم تا روی یکی از دیوارهای منطقه پنج ارائه کنند. همچنین از دفتر معاون آقای حناچی (شهردار تهران) تماس گرفتند و ابراز تمایل کردند تا به این مسابقه ورود و یک کتاب از گزیده آثار منتشر کنند و برای شهرداران شهرهای دیگر دنیا بفرستند. براین اساس قرار است به ۱۰ نفر اول این مسابقه جایزه نقدی و به ۱۰ نفر بعدی نیز لوح افتخاری از سوی شهرداری اهدا شود و البته گزیده‌ای از آثار هم روی یک دیوار در منطقه پنج می‌رود که ما هم از این پیشنهاد استقبال کردیم و قرار شد تا آثار برگزیده در اختیارشان قرار بگیرد.

گلستان خاطر نشان کرد: هنوز نحوه برگزاری مراسم و اهدای جوایز به دلیل ویروس کرونا مشخص نیست؛ اما اسامی برگزیدگان اوایل خرداد ماه اعلام می‌شود. نحوه اهدای جوایز نیز به این شکل است که به سه نفر اول این مسابقه از سوی گالری گلستان جوایز نقدی اهدا می‌شود و به ۲۰ نفر بعدی نیز جوایزی از سوی شهرداری تهران تعلق می‌گیرد که جوایز به دو رده سنی زیر ۶ سال و بالای شش سال تعلق می‌گیرد.

همه بچه‌های زیر ۱۰ سال تا شنبه بیستم اردیبهشت فرصت دارند آثار خود با موضوع قرنطینه را به نشانی سایت گالری گلستان ارسال کنند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..