جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۲ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های نازنین افشار

به طور کلی هر نوع جا به جا شدن، برای دست یافتن به تعادل است. انسان‌ها برای رسیدن به تعادل در خویشتن مهاجرت می‌کنند...
به طور کلی هر نوع جا به جا شدن، برای دست یافتن به تعادل است. انسان‌ها برای رسیدن به تعادل در خویشتن مهاجرت می‌کنند...

هنرمندنیوزنازنین افشار هنرمند نقاش، علاقه‌اش از دوران کودکی به هنرهای بصری دلیلی شد که تحصیلات خود را در رشته عکاسی آغاز و در نقاشی در مقطع لیسانس در سال ١٣٨٠ در ایران به پایان رساند. سپس به کسب تجربه از طریق کار با نقاشان مطرح فیگوراتیو پرداخت. در جستجو برای یک زبان شخصی در هنرش، او کارهایی را خلق می کند که در درجه اول بر پیچیدگی شرایط انسانی و مشخصات رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تمرکز دارد؛ به خصوص درباره تفاوت‌های ظریف زنانه در جنبه‌های روانی-اجتماعی. تنوع و منحصر به فرد بودن هر فرد انسان الهام بخشی ست برای هنرمند، که رمز و راز وجود آن فرد را از طریق فیلتر ادراک خود به تصویر بکشد. نازنین افشار با مواد متنوع و تکنیک‌های گوناگون از جمله نقاشی، طراحی، عکاسی و مجسمه سازی کار می‌کند. آثار او در ایران و کانادا به نمایش گذاشته شده است.

موضوع مجموعه جدید وی در این نمایشگاه درباره علل جابجایی انسان‌ها از مکانی به مکان دیگر است. به گفته او: «به طور کلی هر نوع جا به جا شدن، برای دست یافتن به تعادل است. انسان‌ها برای رسیدن به تعادل در خویشتن مهاجرت می‌کنند. ما گاه جذب تجربه‌هایی نو می‌شویم و گاه از آنها فاصله می گیریم تا به تحول خود کمک کنیم؛ و تا زمانی که بی‌قراری حاصل از این حس بی تعادلی در درونمان فروکش نکند، این سیر ادامه خواهد داشت.»

«در نهایت این مجموعه تلاشی است برای روایت چگونگی فراتر رفتن یادها و خاطره ها از مرزهای زمان، و رها گذاشتن ما انسان‌ها با حسی از هستی سرخوشانه و زودگذر!»

این نمایشگاه جمعه ۵ مهرماه در گالری شیرین از ساعت ۱۶ الی۲۰ افتتاح و تا ۱۷ مهرماه به آدرس: خیابان کریم‌خان‌زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم شماره ۵ دایر می‌باشد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..