دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رئیس اداره هنرهای نمایشی بنیاد شهید خبر داد

رئیس اداره هنرهای نمایشی بنیاد شهید گفت: هفتمین دوره جشنواره ملی تئاتر ایثار و شهادت با محوریت کودک و نوجوان به میزبانی استان گیلان برگزار می شود.
رئیس اداره هنرهای نمایشی بنیاد شهید گفت: هفتمین دوره جشنواره ملی تئاتر ایثار و شهادت با محوریت کودک و نوجوان به میزبانی استان گیلان برگزار می شود.

هنرمندنیوز: محمد لارتی در نشست مشترک شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شورای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان، با بیان اینکه هفتمین دوره جشنواره ملی تئاتر ایثار و شهادت با محوریت کودک و نوجوان به میزبانی استان گیلان برگزار می شود، اظهار کرد: این جشنواره در دو بخش صحنه ای و خیابانی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نیاز جشنواره های هنری به بخش کودک و نوجوان، افزود: این جشنواره به صورت مستقل و در شرایط ایده آل ویژه سنین کودک و نوجوان برگزار می شود و استان گیلان هم از نظر فرهنگی و هم از نظر اجتماعی مناسب است.

رئیس اداره هنرهای نمایشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر لزوم همکاری همه دستگاه های فرهنگی در برگزاری جشنواره ملی تئاتر دفاع مقدس، عنوان کرد: امیدواریم این جشنواره قدمی کوچک در مسیر پیشرفت و ارتقای سطح فرهنگ عمومی کودکان و نوجوانات میهن اسلامی ما باشد.

لارتی هنر نمایش را یکی از هنرهای پیشرو و مترقی دانست و گفت: اگر در این حوزه سرمایه گذاری صورت گیرد و از هنرمندان حمایت شود شاهد نتایج فرهنگی و اجتماعی خوبی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هنرمندان تئاتر از ۳۲ استان به گیلان خواهند آمد و نمایش های ویژه کودک و نوجوان خود را اجرا می کنند، یادآور شد: قطعا این رویداد در سطح کشور اثرگذار خواهد بود.

محمدرضا داوطلب، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز، با بیان اینکه گیلان در جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان دفاع مقدس میزبان ۵۰۰ هنرمند خواهد بود، اضافه کرد: باید به برنامه های فرهنگی حوزه ایثار و شهادت برای سنین کودک و نوجوان بپردازیم.

وی با اشاره به اجرای نمایش های خیابانی در پیاده راه فرهنگی رشت و منطقه آزاد انزلی و حاشیه استخر لاهیجان، افزود: نمایش های صحنه ای نیز در تالار مرکزی و مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان هدف از برگزاری جشنواره مذکور را گفتمان سازی ایثار اجتماعی در کودکان و نوجوانان دانست و متذکر شد: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ ایثار و اجتماعی باید از سنین پایین شروع کنیم و لذا نقش آموزش و پرورش برجسته است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..