یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه «اعضای جاوید فرهنگستان هنر» یادمانی است برای هنرمندانی که دیگر در میان ما نیستند.
نمایشگاه «اعضای جاوید فرهنگستان هنر» یادمانی است برای هنرمندانی که دیگر در میان ما نیستند.

هنرمندنیوز: فرهنگستان هنر دوم آبان‌ماه عصر شلوغی را پشت سر گذاشت. این مکان که از صبح این روز میزبان کارگاه نقاشی قهوه‌خانه‌ای در رواق خود شده است، شاهد آغاز رویداد تجسمی دیگری بود؛ رویدادی که برای یادمان و پاسداشت هنرمندانی برگزار شده که امروز دیگر در میان ما حضور ندارند.

نمایشگاه «اعضای جاوید فرهنگستان هنر» با حضور هنرمندان شناخته‌ شده و برخی اعضای پیوسته این فرهنگستان درهای خود را گشود. در حاشیه این افتتاحیه مسعود ناصری مدیرکل امور هنری این فرهنگستان درباره این نمایشگاه توضیح داد: این نمایشگاه یک یادمان از هنرمندانی است که عضو پیوسته فرهنگستان هنر بوده و در دو دهه گذشته دار فانی را وداع گفته‌اند.

او ادامه داد: در واقع در پی جلسه‌ای با اعضای پیوسته فرهنگستان، تصمیم به برگزاری نمایشگاه «آثار جاوید اعضای فرهنگستان هنر» به منظور بزرگداشت اعضای سابق فرهنگستان گرفتیم. در این نمایشگاه ترکیب جالبی از آثار هنرمندان شاخه های مختلف هنری به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه ۶۵ اثر از ۱۱ هنرمند جاوید فرهنگستان هنر، حسین لرزاده، علی‌اکبر صنعتی، محمود جوادی‌پور، اکبر مختار تجویدی، حسین کلاقیچی گنجینه، باقر آیت‌الله‌زاده شیرازی، منصوره حسینی، مرتضی ممیز، علی‌اصغر شعرباف، آیت‌الله سید مرتضی نجومی و جواد حمیدی به نمایش درآمد.

 محمد احصائی، غلامحسین امیرخانی، سیدمحمد بهشتی، سیدمهدی حسینی، سیدمحمدرضا حسینی‌ بهشتی، محمدعلی رجبی، مجتبی رحماندوست، جلال شباهنگی، حبیب‌الله صادقی، منوچهر طیاب، محمود عزیزی، محمود فرشچیان، شاهین فرهت، سیدعبدالمجید کیانی هندی، محمدعلی کی‌نژاد، مهدی کلهر، مصطفی گودرزی، مجید مجیدی، علی منتظری و داریوش مهرجویی از جمله هنرمندانی بودند که در افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشتند.

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا نهم آبان‌ ماه همه روزه، به جز روزهای تعطیل، از ساعت ۱۰ تا ۱۸، به موسسه صبا واقع در خیابان طالقانی، نرسیده به میدان فلسطین، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵، نگارخانه خیال، مراجعه کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..