پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

استودیوی بزرگ هندی در بازار پرسود و در حال رشد استریمینگ به رقابت با نام‌هایی مانند دیزنی و آمازون خواهد پرداخت.
استودیوی بزرگ هندی در بازار پرسود و در حال رشد استریمینگ به رقابت با نام‌هایی مانند دیزنی و آمازون خواهد پرداخت.

هنرمندنیوز: به نقل از ورایتی، استودیوی ارشد هندی یاش راج فیلمز (YRF) قصد دارد وارد بازار استریمینگ رو به رشد این کشور شود.

کسب‌وکار استریمینگ این استودیو YRF Entertainment نام خواهد گرفت و این شرکت در حال حاضر مشغول انجام کارهای راه‌اندازی آن با سرمایه‌گذاری اولیه ۶۷.۱ میلیون دلار است.

به احتمال زیاد این سرویس در داخل هند فعال باشد اما در عین حال می‌خواهد به بازار جهانی هندی‌های خارج از کشور هم خدمات ارایه کند و در نتیجه به رقابت با نام‌های دیگری مانند Zee5 و SonyLIV بپردازد که مدل مشابهی دارند.

استودیوی یاش راج فیلمز توسط آدیتیا چوپرا هدایت می‌شود که در مقام رییس هیات مدیره کار می‌کند. او پسر موسس این شرکت یعنی یاش چوپرا فقید است.

یک منبع آگاه داخل این شرکت گفت چوپرا قصد دارد استاندارد تولید محتوای دیجیتال در هند را بالا ببرد و برنامه‌هایی با استانداردهای جهانی اما با استفاده از بینش و داستان‌سرایی ریشه در هند تولید کند.

یاش راج فیلمز اخیراً یک قرارداد استفاده از حقوق رسمی با آمازون پرایم ویدیو بسته تا بتواند در سرویس استریمینگ جدید خود از بزرگ‌ترین عناوین آمازون استفاده کند. از جمله آن‌ها می‌توان به فیلم اکشن «شمسرا» با نقش‌آفرینی رنبیر کاپور و فیلم اکشن تاریخی «پریتویراج» بر پایه زندگی یک پادشاه قدیمی اشاره کرد.

آمازون در گذشته پخش‌کننده تعدادی از پروژه‌های کلاسیک تولید یاش راج فیلمز از جمله «سیلسیلا» و «چاندی» بوده و اخیراً هم حقوق پخش «جنگ» و «مردانی» را خریداری کرده است.

۲ شرکت تصمیم گرفته‌اند که راه‌اندازی سرویس استریمینگ جداگانه یاش راج فیلمز تاثیری روی قراردادش با آمازون نخواهد گذاشت. گفته می‌شود یاش راج فیلمز حدود ۱۶۱ میلیون دلار روی ساخت فیلم‌های جدیدش سرمایه‌گذاری کرده است.

این شرکت در زمان بسیار خوبی دارد وارد بازار استریمینگ هند می‌شود. چیزی حدود ۲۸ میلیون شهروند هندی در سال ۲۰۲۰ برای خرید ۵۳ میلیون اشتراک استریمینگ پول دادند که نسبت به ۱۰.۵ میلیون نفر یک سال قبل بسیار بیشتر بود و همچنین منجر به رشد ۴۹ درصدی سود استریمرها شد.

در بازار هند، علاوه بر دیگر بازیگران داخلی، سرویس استریمینگ جدید یاش راج فیلمز همچنین باید با نام‌های بزرگی از جمله دیزنی پلاس هات‌استار، نت‌فلیکس و آمازون پرایم ویدیو رقابت کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..