شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ۲۲ ژانویه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دو تابلوی پر ارزش متعلق به قرن هفدهم میلادی، هفته پیش در آلمان، در یک زباله دانی پارکینگ یک اتوبان ، پیدا شد.
دو تابلوی پر ارزش متعلق به قرن هفدهم میلادی، هفته پیش در آلمان، در یک زباله دانی پارکینگ یک اتوبان ، پیدا شد.

هنرمندنیوز: بنا به گفته کارشناسان، این تابلوها، که ارزششان چیزی برابر با صدها هزار یوروست،  توسط " ساموئل هوگشتراتن"، یکی از شاگردان "رامبراند"  و "پیترو بللوتی" کشیده شده اند.

یکی از آنها پسری را با یک کلاه قرمز و دیگری نگاره ای از چهره خود نقاش، یعنی "پیترو بللوتی"، نقاش ایتالیائی، را نشان می دهد.

اگر بخواهیم بهای تابلوهای این  دو نقاش را با ارزش گذاری  آنها  در حراج های هنری ارزیابی کنیم، باید  بگوئیم که با رقم کوچکی روبرو نخواهیم شد. بنا به سایت تخصصی "آرت نت" ، یکی از آثار "وان هوگشتراتن"، در حراجی ای که در سال ۱۹۹۸، در موناکو، انجام گرفت، به بهای ۷۸۰٫۰۰۰ یورو به فروش رسید. در سال ۲۰۱۸ نیز یکی از طرخ های وی ، که "بر صلیب" نام داشت ، به بهای ۳۱۹٫۰۰۰ یورو چوب حراج خورده بود.

آثار "پیوترو بللوتی"، گرچه ارزشی برابر با کارهای "فان هوگشتراتن" ندارند اما باز هم می توانند در رده بالای فروش ها قرار بگیرند چرا که یکی از تابلوهای او ، در سال ۲۰۱۰، به  ۱۵۹٫۰۰۰ یورو فروش رفته بود.

کسی که این تابلوها را یافته، یک مرد ۶۴ ساله است که  برای لحظه ای در یک پمپ بنزین میان راه، در استان "باویر"، توقف کرده بود.

او مقامات را در جریان یافته حود گذاشت و پلیس متوجه شد که با دو اثر واقعی قرن هفدهمی روبرو شده است.

پلیس آلمان کار پژوهش خود را آغاز کرده تا بفهمد چه کسی آنها را در زباله دانی انداخته است.  این پلیس همچنین، با انتشار دو عکس  در شبکه های اجتماعی تلاش به دستیابی به پاسخی به پرسش حود شده است.

"شهلا رستمی"

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..