چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۶ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

بعد از اضافه شدن بخش دانشجویی به چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر، مهدی حامدسقایان دبیر این دوره از جشنواره طی حکمی، حسین عبدالهی را به عنوان مدیر بخش دانشجویی این دوره از جشنواره منصوب کرد.
بعد از اضافه شدن بخش دانشجویی به چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر، مهدی حامدسقایان دبیر این دوره از جشنواره طی حکمی، حسین عبدالهی را به عنوان مدیر بخش دانشجویی این دوره از جشنواره منصوب کرد.

هنرمندنیوز: با وقفه چند ساله‌ای که در برگزاری جشنواره تئاتر دانشگاهی ایجاد شده، حالا جشنواره تئاتر فجر که دبیر آن جزو بدنه تئاتر دانشگاهی به شمار می‌آید، بخش دانشجویی را در این دوره از جشنواره تعریف کرده است.

به نظر می‌رسد این اقدام بیش از هر چیز برخاسته از دغدغه دبیر جشنواره درباره وضعیت نامعلوم جشنواره تئاتر دانشگاهی باشد و او بهتر دیده در جشنواره تئاتر فجر، فضایی برای فعالیت دانشجویان ایجاد کند تا این قشر که قرار است آینده‌سازان تئاتر کشور باشند، دست‌کم فضایی محدود برای معرفی خود داشته باشند.

به تازگی هم حکم مدیر بخش دانشجویی منتشر شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل‌هنرهای‌ نمایشی، در متن حکم مدیر بخش دانشجویی جشنواره چهل‌ و دوم فجر آمده است:
«هنرمند گرامی جناب آقای حسین عبدالهی با سلام و احترام

نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی در عرصۀ فعالیت‌های‌ هنری، به موجب این حکم به عنوان مدیر بخش تئاتردانشجویی چهل و دومین جشنوارۀ بین‌المللی تئاترفجر منصوب می‌شوید.

برگزاری مطلوب جشنواره و همدلی، حفظ حرمت و کرامت هنرمندان شریف تئاتر ایران از نکات مورد انتظار است. امید است با استعانت از پروردگار متعال اهتمام لازم را برای برگزاری با شکوه این رویداد مهم هنری با تعامل با دیگر مدیران جشنواره به کار بندید.

موفقیت و سربلندی شما را از درگاه ایزد منان خواستارم.»
حسین عبدالهی ، نویسنده، کارگردان ، بازیگر و از دانش‌آموختگان کارشناسی بازیگری و کارگردانی از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران وکارشناس ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس است.

وی نویسنده و کارگردان نمایش‌های «روایت غیر خطی کهنه سربازان جنگ کنار خطوط موازی »، «کوچه خیال – پلاک بیست »، نمایش خیابانی «ساعتت را با مرگ من کوک کن »، «اندر مصائب شبیه» ، نویسنده و مشاور کارگردان نمایش «تب و تشنگی»، نویسنده و کارگردان نمایش «صدای سکوت» و ... بوده است.

بخشی از فعالیت‌های اجرایی وی به شرح زیر هستند: دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره تئاتر تجربه دانشگاه تهران (۱۳۹۴)، دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه دانشگاه تهران (۱۳۹۵)، مدیر مرکز تئاتر تجربی دانشگاه تهران (۱۳۹۵)، دبیر انجمن علمی نمایش دانشگاه تهران (۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷)، معاون اجرایی بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی (۱۳۹۶)، دبیر بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی (۱۳۹۷)، دبیر اتحادیه هنر وزارت علوم (۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸)، داور یازدهمین جشنواره دانشگاهی حرکت (۱۳۹۸)، دبیر اجرایی هفتمین جشنواره دانشگاهی رویش (۱۳۹۸)، دبیر انجمن علمی نمایش دانشگاه تربیت مدرس (۱۳۹۸) و ...
چهل و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری مهدی حامد سقایان بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..