شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مستند «همه چیز از بالا قشنگ‌تر است» که در سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران اکران می‌شود، روایت روزهایی است که مدارس ایران بمباران می‌شدند.
مستند «همه چیز از بالا قشنگ‌تر است» که در سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران اکران می‌شود، روایت روزهایی است که مدارس ایران بمباران می‌شدند.

هنرمندنیوز: به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، کاوه حدادی در توضیح مضمون فیلم خود که امسال در جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور دارد، گفت: «همه چیز از بالا قشنگ‌تر است» فیلمی مستند درباره بمباران دو مدرسه بروجرد در سال ۱۳۶۵ است. در طی این ماجرا متاسفانه ۶۸ کودک دانش‌آموز جان خود را از دست دادند و شهید شدند.

وی در توضیح علت انتخاب این موضوع برای ساخت یک فیلم مستند گفت: به واسطه بروجردی بودن، خودم همیشه دغدغه کارکردن درباره این موضوع را داشتم. چرا که هرگز به این موضوع پرداخته نشده است. بنابراین انگیزه بسیاری برای پرداختن به این موضوع داشتم و به این نتیجه رسیدم که می‌توانم ماجرا را با یک فیلم مستند تا حدود زیادی ماندگار کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ۲۵ دقیقه برای بیان همه آنچه باید گفته شود، کافی بوده یا نه، اظهار داشت: بله عقیده‌ام بر این بود که زمان از پیش تعیین‌شده و ظرف زمانی برای فیلم در نظر نگیرم و به این موضوع اندیشیدم و زمانش را باز گذاشتم. با توجه به ایده اجرایی که برای فیلم در نظر گرفته بودم همان ۲۵ دقیقه زمان کافی بود.

مدیر انجمن سینمای جوان بروجرد با یادآوری این نکته که سومین دوره‌ای است که به عنوان فیلمساز در جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور دارد، اظهار داشت: از آنجا که در سال های اخیر تولیدات فیلم ها بسیار شبیه به هم شده بودند، مدیران جشنواره این ضرورت را احساس کردند که بر ژانر (گونه) تاکید و تمرکز کنند. به نظر می رسد کار درستی است اما این که بخواهیم با مقوله ژانر دستوری برخورد کنیم درست نیست.

حدادی تاکید کرد: به همین دلیل دریافت ضرورت این موضوع باید از پایین بجوشد و خود فیلمسازان به این نتیجه برسند که باید در این وادی قدم بردارند و خودشان ژانر را نتخاب کنند که از بالا و دستوری نباشد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..