جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ۱ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزیر فرهنگ:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال براساس مصوبات سفر دوم رئیس جمهور به مجتمع های فرهنگی و کتابخانه های استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت که این اعتبار در اختیار وزرات ارشاد قرار گرفته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال براساس مصوبات سفر دوم رئیس جمهور به مجتمع های فرهنگی و کتابخانه های استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت که این اعتبار در اختیار وزرات ارشاد قرار گرفته است.
هنرمندنیوز: به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با دست پر به این استان آمده ایم به گونه ای که یک هزار میلیارد ریال برای تکمیل مجتمع های فرهنگی و ۵۰۰ میلیارد ریال برای کتابخانه های استان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: همچنین ۲ سینمای استان در آستانه افتتاح قرار دارند و سینمای جدید و مجهزی هم در صورت تخصیص زمین از سوی استاندار در یاسوج ساخته می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: وزارت ارشاد در بدو کار با طرح های نیمه تمام بسیاری مواجه بو اما در مدت این ۲ سال عملیات اجرایی آن ها فعال شده است.

اسماعیلی تاکید کرد: طرح تالار مرکزی یکی از همین طرح هاست که پس از ۱۵ سال در دولت سیزدهم شتاب گرفته و فعال شده است و در ۲۲ بهمن ماه امسال فاز نخست آن افتتاح می شود.

وی افزود: استاندار کهگیلویه وبویداحمد در سفر دوم رئیس جمهور کارنامه بسیار خوبی را از وضعیت اجرایی طرح های مصوب که جای قدردانی از وی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده برای خبرنگاران؛ گفت: در ابتدای دولت تنها چهار هزار نفر عضو صندوق هنرمندان بودند اما هم اینک ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر اکنون عضو صندوق هنر در کشور هستند ضمن اینکه در روز خبرنگار نبز هدیه ۲۰ میلیون ریالی به خبرنگاران کشور اهدا شد.

اسماعیلی عنوان کرد: مجتمع شهر و هنر بزرگ به زودی در پرند کلنگ زنی خواهد شد و برای همه اهالی رسانه در استان های مختلف این طرح اجرا می شود.

طبق اعلام استاندار کهگیلویه و بویراحمد، وزیر فرهنگ برای حضور در آئین پایانی شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان دنا-یاسوج وارد استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد.

وی بازدید از مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری (تالار مرکزی یاسوج)، دیدار با نماینده محترم ولی فقیه و شرکت در آیین پایانی «شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج-دنا» را از دیگر برنامه های سفر وزیر اعلام کرد.

سید علی احمدزاده شرکت وزیر را در یادواره ۱۲۲۵ شهید تیپ همیشه سرافراز ۴۸ استان را پایان بخش سفر وزیر به کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت های مختلف وزیر برای برطرف شدن مشکلات حوزه فرهنگ و هنر، تکمیل و بهره برداری طرحهای عمرانی استفاده کنیم.

شصت و هفتمین جشنواره ی منطقه ای سینمای جوان دنا از سوم تا ششم مهرماه ۱۴۰۲ در یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد در حال برگزاری است.

یک هزار و ۲۸ اثر در دو بخش فیلم و عکس به دبیرخانه جشنواره در استان کهگیلویه و بویراحمد ارسال شده است.

آئین پایانی شصت و هفتمین جشنواره ی منطقه ای سینمای جوان دنا با حضور اهالی فرهنگ و هنر و رسانه و استان و هنرمندان برگزیده جشنواره از ۱۰ استان کشور برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..