چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دبیر سومی دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در مراسم اختتامیه این جایزه گفت: یک هزار و ۷۴۶ شهر و روستا مشارکت داشتند و ۱۵ هزار باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان با ۲۰۰ هزار عضو در سراسر کشور تشکیل شده است.
دبیر سومی دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در مراسم اختتامیه این جایزه گفت: یک هزار و ۷۴۶ شهر و روستا مشارکت داشتند و ۱۵ هزار باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان با ۲۰۰ هزار عضو در سراسر کشور تشکیل شده است.

به گزارش هنرمندنیوز، در مراسم پایانی این جشنواره که امروز، سه‌شنبه چهاردهم اسفند‌ماه، در پردیس باغ  کتاب تهران برگزار شد،  ابراهیم حیدری دبیر سومی دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این  دوره از  این جشنواره گفت: یک هزار و ۷۴۶ شهر و روستا مشارکت داشتند و ۱۵ هزار باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان با ۲۰۰ هزار عضو در سراسر کشور تشکیل شده است.

او در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به تشریح اهداف جشنواره پرداخت. درباره داوری هم گفت: با توجه به گستردگی کار، بخش عمده‌ای از آثار در مراکز استان‌ها بررسی شدند و آثار برگزیده استانی به مرحله کشوری راه پیدا کرده و بررسی و برگزیده‌ها معرفی می‌شوند.

رقیه ابوطالبی از روستای اشکذر یزد نامه‌اش را به نویسنده محبوبش خواند. اجرای موسیقی و نمایش توسط بچه‌ها از دیگر برنامه‌های این گردهمایی بود. علی‌اصغر سیدآبادی با بیان اینکه ۱۵ هزار باشگاه تشکیل شده برای انجام کار داوطلبانه اعلام آمادگی کنند، گفت: این اقدام می‌تواند  الگویی برای کار داوطلبانه در حوزه‌های مختلف باشد. تنها کار و فعالیت دولت در این زمینه تسهیل‌گری و رفع موانع برای رشد کتابخوانی‌ است.

این نویسنده در بخشی دیگر از سخنانش به تبیین آسیب‌های احتمالی فعالیت جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان پرداخت و یادآور شد: باشگاه‌های کتابخوانی نباید دولتی شود. از سوی دیگر، این دست از امور نباید یک فعالیت نمایشی صرف باشد. همچنین کاهش مشارکت بچه‌ها از دیگر آسیب‌های احتمالی‌ است که فعالیت‌های کتابخوانی را تهدید می‌کند.

سوسن طاقدیس، احمد اکبرپور، علی‌اصغر سیدآبادی با تنی چند از مخاطب‌های‌شان گفت‌وگو کردند و به پرسش‌های بچه‌ها درباره نوشتن، نویسندگی و آثارشان پاسخ دادند.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..