دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

جشنواره بین‌المللی فیلم «باف» در کشور سوئد میزبان دو فیلم از سینمای ایران در دوره جدید خواهد بود.
جشنواره بین‌المللی فیلم «باف» در کشور سوئد میزبان دو فیلم از سینمای ایران در دوره جدید خواهد بود.

هنرمندنیوز: فیلم «بچه‌گرگ‌های دره سیب» به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه کنندگی مجید برزگر و «سیارک» از مهدی حسینوند علیپور در بخش پانورامای کودک سی و نهمین جشنواره فیلم باف درمالموی سوئد به نمایش درمی‌آیند.

«بچه گرگ‌های دره سیب» که در منطقه کوهرنگ و لوکیشن‌های چهار محال و بختیاری فیلمبرداری شده است داستان آشو، پسر بچه یازده ساله‌ی بختیاری است که پدرش به جرم قتل فراری ست، برای نجات جانش از تهدید طایفه و خانواده مقتول، مجبور می‌شود با ترک روستای خود و با پوشیدن لباس دخترانه، سفر پرماجرایی را آغاز کند. او در  انتهای این سفر با حقایق جدیدی درباره مادرش-که گفته شده بود مرده است-  و بی گناهی پدرش رو به رو می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم «سیارک» نیز  آمده است:‌ «ابراهیم دوازده سال دارد. او با مادر و پنج برادر و خواهرِ قد و نیم قدَش در دو اتاق کوچکِ تو در تو، در منطقه‌ای کویری و دور از روستا زندگی می‌کند. مادرِ ابراهیم دلش روشن است که روزی پسرِ بزرگ و شوهرش که دو سال پیش برای کار رفته‌اند و هرگز برنگشته‌اند، برمی‌گردند و بار سنگینِ زندگی از روی دوشِ ابراهیم برداشته می‌شود...»

سی و نهمین جشنواره فیلم باف‌ از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ مارس ۲۰۲۲ (۲٨ اسفند ۱۴۰۰ تا ۵ فروردین۱۴۰۱) در شهر مالمو کشور سوئد برگزار خواهد شد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..