دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

۲ مجسمه اسکار بهترین فیلم، متعلق به فیلم‌های «شورش در کشتی بونتی» (۱۹۳۵) و «قرارداد شرافتمندانه» (۱۹۴۷) برای فروش در یک حراج نادر  قرار داده می‌شوند.
۲ مجسمه اسکار بهترین فیلم، متعلق به فیلم‌های «شورش در کشتی بونتی» (۱۹۳۵) و «قرارداد شرافتمندانه» (۱۹۴۷) برای فروش در یک حراج نادر  قرار داده می‌شوند.

به گزارشهنرمندنیوز به نقل از آسوشیتدپرس، ۲ مجسمه اسکار بهترین فیلم، متعلق به فیلم‌های «شورش در کشتی بونتی» (۱۹۳۵) و «قرارداد شرافتمندانه» (۱۹۴۷) برای فروش در یک حراج نادر  قرار داده می‌شوند.

خانه حراج Profiles in History روز دوشنبه ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) اعلام کرد مجسمه‌های اسکار بهترین فیلم، متعلق به فیلم‌های  «شورش در کشتی بونتی» و «قرارداد شرافتمندانه» از روز ۱۱ دسامبر در لس آنجلس به مزایده گذاشته می شوند.

پیش‌بینی می‌شود تندیس اسکار بهترین فیلم، متعلق به فیلم «شورش در کشتی بونتی» بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار به فروش برود. این تندیس در سال ۱۹۳۶ توسط فرانک کاپرا کارگردان مطرح سینما به ایروینگ جی تالبرگ تهیه‌کننده فیلم «شورش در کشتی بونتی» در هتل بالتیمور کالیفرنیا اهدا شد. آن هم زمانی که از عمر آکادمی اسکار چیزی کمتر از ۱۰ سال می‌گذشت.

این مجسمه برای اولین بار است که توسط خانواده تالبرگ برای فروش گذاشته می‌شود،  تالبرگ یکی از غول‌های سال‌های اولیه هالیوود بود.

تندیس اسکار بهترین فیلم مربوط به فیلم «قرارداد شرافتمندانه» محصول ۱۹۴۷ با بازی گریگوری پک نیز پیش‌بینی می‌شود بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار فروخته شود.

همچنین جایزه اسکار بهترین طراحی صحنه متعلق به هانس درایر در فیلم «سانست بلوار» و جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن در بخش درام متعلق به گلوریا سوانسون در فیلم «سانست بلوار» به همراه سایر جوایز تاریخی این فیلم در ماه دسامبر در این حراج به مزایده گذاشته می‌شود.

جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن درام متعلق به گلوریا سوانسون

حراج مجسمه‌های اسکار کار رایج و معمولی نیست به این دلیل که برندگان جایزه اسکار یا وارثان آن‌ها طبق قانون از سال ۱۹۵۱ به بعد در صورت قصد فروش مجسمه باید این تندیس را به قیمت ۱ دلار به خود آکادمی اسکار بفروشند. آکادمی اسکار در این مورد قویا معتقد است که اسکار را نباید خرید بلکه باید آن را کسب کرد.

با این حال گاهی اوقات، اسکارهای پیش از سال ۱۹۵۱ با قیمت های هنگفتی به فروش می‌رود.

یکی از این تندیس‌های به فروش رفته مربوط به اسکار دیوید سلزنیک برای فیلم «بربادرفته» بوده است که توسط مایکل جکسون خواننده فقید آمریکایی به قیمت ۱.۵ میلیون دلار در سال ۱۹۹۹ خریداری شد.

در سال ۲۰۱۱ نیز مجسمه اسکار بهترین فیلمنامه مربوط به اورسن ولز در فیلم «همشهری کین» به قیمت ۸۵۶۵۴۲ دلار فروخته شد.

یکی دیگر از حراج‌های تندیس اسکار مربوط به سال ۲۰۱۴ و مجسمه اسکار بهترین بازیگر نقش اول جیمز کاگنی در فیلم «یانکی دودل دندی» است که برای فروش با قیمت حداقل ۸۰۰ هزار دلار گذاشته شده بود اما خریداری پیدا نکرد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..