دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

بعد از حدود یک ماه سایه رکود بر تئاتر؛ آرام آرام شاهد بازگشایی مجدد تالارهای نمایشی به روی مخاطبان هستیم. در تازه‌ترین خبر؛ تالار هنری با نمایش «شاهزاده خانم و کلاغ‌های تاج طلا» میزبان کودکان و نوجوانان می‌شود.
بعد از حدود یک ماه سایه رکود بر تئاتر؛ آرام آرام شاهد بازگشایی مجدد تالارهای نمایشی به روی مخاطبان هستیم. در تازه‌ترین خبر؛ تالار هنری با نمایش «شاهزاده خانم و کلاغ‌های تاج طلا» میزبان کودکان و نوجوانان می‌شود.

هنرمندنیوز: بعد از وقوع ناآرامی‌های اخیر در سطح جامعه شاهد تعطیل شدن سالن‌های نمایشی و سایه رکود بر تولیدات و اجراهای تئاتر بودیم. اتفاقی که تجربه سخت و تلخ آن در دوران دو ساله کرونا به مثابه ضربه سنگینی به اقتصاد هنر نمایشی و هنرمندان این عرصه شد.

حال بعد از حدود یک ماه که جامعه آرام آرام به سمت آرامش نسبی در حال حرکت است؛ بار دیگر شاهد بازگشایی تالارهای تئاتری در میزبانی از آثار تئاتر و مخاطبان این هنر هستیم.

بعد از خبر بازگشایی مجموعه تئاترشهر و میزبانی از نمایش‌های «شراره» به نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی خاتمی؛ «فرزند یک خنیاگرم» به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی و «پاره هایی از چند زندگی» به نویسندگی کیانوش احمدی و کارگردانی شیوا دیناروند؛ همچنین پردیس تئاترشهرزاد با ارائه ۱۱ اثر نمایشی حال خبر رسیده که تالار هنر دیگر سالن زیرمجموعه اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان تنها سالن اختصاصی نمایش‌های کودک و نوجوان میزبان مخاطبان این گروه سنی با نمایش «شاهزاده خانم و کلاغ‌های تاج طلا» خواهد بود.

نمایش «شاهزاده خانم و کلاغ‌های تاج طلا» به نویسندگی و کارگردانی پویا شش‌پری از امروز (چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱) در تالار هنر به صحنه خواهد رفت.

سمیه بیگی، المیرا ‌پارسا، سعید ‌قره‌داغلی، نسا جبین‌پور، هانیه رهگذر، مهدیه طاهری، نیما محمودی، مهتاب ‌فرهپور، عرفان امین، مهدی برخوردار، محمد شاد، پویا ‌شش‌پری بازیگران و عروسک‌گردانان این نمایش هستند.

در خلاصه این نمایش آمده است: شاهزاده خانمی به نام ویشا بعد از سال‌ها متوجه می‌شود جادوگری برای اینکه صاحب تاج و تخت و مال و منال پادشاه شود برادرانش را جادو کرده و تبدیل به کلاغ کرده است و حالا برای پیدا کردن‌شان تلاش می‌کند به بازارچه شهر رفته و با مردم هم کلام می‌شود از آنجا نشانه‌ای پیدا کرده و به سمت جنگل می‌رود با حیوانات جنگل صحبت می‌کند و آن‌ها ویشا را به خانه پیرزن مهربان که مانند فرشته است، می‌رسانند و در پایان ویشا با کمک ابر و باد برادرانش را پیدا کرده و به قصر بازمی‌گرداند.

این نمایش کودک و نوجوان از ۱۱ آبان تا ۲۵ آذر ساعت ۱۷:۳۰ با قیمت بلیت ۳۰ هزارتومان میزبان مخاطبان است. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..