پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۶ مه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گزارشی از نمایش‌های تالارهای نمایشی تهران

در سومین هفته از ماه مهر 14 اثر نمایشی جدید در تماشاخانه‌های تهران به روی صحنه رفتند.
در سومین هفته از ماه مهر 14 اثر نمایشی جدید در تماشاخانه‌های تهران به روی صحنه رفتند.

هنرمندنیوز: "هیاهو در خفقان"، "خاتون"، "نقاشی اشر"، "نزدیک و نزدیک‌تر"، "سیزیف"، "ابوالهول"، "فیل در تاریکی"، "در وقت مقرر"، "رئال"، "استیو جابز"، "نام‌برده"، "ایست... گاه بعدی"، "خرس" و "آنالیز" ۱۴ نمایشی هستند که در سومین هفته از مهر ماه در تماشاخانه‌های خصوصی و دولتی تهران به روی صحنه آمدند. در ادامه طبق روال هر هفته مروری داریم بر آثار نمایشی که در تالارهای نمایشی پایتخت به روی صحنه هستند:

مجموعه تئاترشهر

"خاتون" عنوان اثر نمایشی نوشته و کار حسین عالم بخش است که از ۲۲ مهر ماه ساعت ۲۰:۰۰ با بازی عطیه غبیشاوی، شهرام عبدلی، کیمیا ملائی، بهار ارجمند، سیروس اسنقی، علی برجی و کریم اکبری مبارکه در تالار اصلی این مجموعه اجرا می‌شود.

سامان خلیلیان نیز ساعت ۱۹، نمایش "عنداز مطالبه" به نویسندگی مرتضی شاه کرم را در تالار قشقایی به روی صحنه دارد. محمد زوار بی‌ریا، آتیه جاوید، سید علی موسویان، الهه شه‌پرست، مرتضی شاه‌کرم و پروا آقاجانی در این نمایش به عنوان بازیگر حضور دارند.

سالن قشقایی این مجموعه از ۲۵ مهر ماه ساعت ۱۹:۱۵ میزبان نمایش "نقاشی اشر" به نویسندگی محمدحسین معارف و کارگردانی فریبرز کریمی است و مونا احمدی، آوا درویشی، آوا شریفی، مهسا طهماسبی، نوید فیاض، جاوید قائم‌مقامی و فرزاد نام‌آور بازیگران این نمایش هستند.

نمایش "ابوالهول" به نویسندگی علی شمس و کارگردانی داوود پرحمزه ساعت ۱۸ در پلاتو اجرا این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران آن خشایار قائدرحمتی، مژگان طاهرپور، دانیال شاهسون، کمال اصغری، امیرعلی احمدی و داوود پورحمزه هستند.

تماشاخانه ایرانشهر

نمایش "نام‌برده" به نویسندگی کیوان سررشته و طراحی و کارگردانی علی اصغر دشتی از ۲۵ مهر ماه ساعت ۲۱ در سالن استاد سمندریان این مجموعه اجرا می‌شود و آتیلا پسیانی، نگار جواهریان، پانته‌ا پناهی ها، علی باقری، اصغر پیران، رامین سیار دشتی، ایلناز شعبانی و حمید حبیبی فر در آن ایفای نقش می‌کنند.

"مُزامُزا" عنوان اثر نمایشی به نویسندگی و کارگردانی سیروس همتی است. این نمایش با بازی سامان دارابی، جواد پورزند، الهه زحمتی، سیروس همتی، آرزو نبوت، سروش طاهری، آزیتا نوری وفا، شهرام مسعودی، عرفان حق روستا، مهرداد رحیمی، علیرضا موسوی، میلاد ابراهیمی، امیرحسین اخیانی و علی یعقوب‌زاده ساعت ۲۰ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی به روی صحنه است. این اثر اجتماعی داستان تماشاگری است که به اتفاق همسرش در یک تماشاخانه نسبت به تأخیر در شروع اجرای نمایش اعتراض می کنند و این اعتراض، منجر به اتفاقات عدیده‌ای می‌شود و در نهایت فاجعه‌ای رخ می‌دهد.

نمایش "سیزیف" از ۲۵ مهر ماه ساعت ۱۸:۳۰ در سالن استاد سمندریان به روی صحنه است. این اثر نمایشی به نویسندگی صادق گلچین عارفی و کارگردانی محمد برهمنی و با نقش‌آفرینی :مهدخت مولایی، اسماعیل گرجی اجرا می‌شود.

پردیس تئاتر شهرزاد

مرتضی اسماعیل کاشی برای بار دوم نمایش "صد در صد" نوشته مارکس لید و ترجمه وحید رهبانی را ساعت ۱۷ و ۲۰ در سالن شماره دو پردیس تئاترشهرزاد به روی صحنه آورده است و هوتن شکیبا و ستاره پسیانی بازیگران این اثر نمایشی هستند. این نمایش سال گذشته در تماشاخانه ایرانشهر اجرا شده است.

نمایش "تهوع" به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مریم برزگر ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شماره سه این پردیس تئاتری به روی صحنه است و بازیگران آن شکیب شجره، بنیامین پیروانی، همایون حیدرزاده و ویدا قراگوزلو هستند. در خلاصه داستان این اثر رئالیسم جادویی آمده است: تهوع داستان زندگی مردی تنها و منزوی به نام آنتوان روکانتین است که در انزوای خود به پرسش‌های بنیادی در خصوص هستی شناسی بر می‌خورد و در این امر در برخورد با آدمیان و اشیاء و محیط اطرافش دچار حالت تهوع می‌شود.

سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد ساعت ۲۱:۴۵ میزبان نمایش "سنگ‌ها برای آنیگون" است. این اثر نمایشی نوشته ساسان فقیه و علی پازوکی و کار علی پازوکی است و بازیگران آن گیلدا حمیدی، میثاق زارع، سمانه اسماعیلی و محمد صدیقی مهر هستند. در خلاصه داستان نمایش آمده است: آنتیگون و ایسمنه در یک کافه مشغول کار و گذران زندگی هستند. با ورود غریبه‌ای به کافه روال زندگی آنها دگرگون می‌شود.

نمایش "مواچیله در هیچ جا" به نویسندگی و کارگردانی محمدنیما مظاهری ساعت ۱۸:۴۵ در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه است و بازیگران آن مهسا اصغرى، کاوه دوستى، حمید رشید، شایسته سجادى، شیما صفرى، مرصاد فیضى، فوژان فروتن، معین کرمى، نوید نصرتى و محمد نیما مظاهرى هستند. تماشای این نمایش برای افراد زیر  ۱۴ سال، بانوان باردار  و بیماران قلبی ممنوع است.

نمایش کودک "پرواز ستاره‌ای" نوشته و کار نیما بیگلریان با بازی حامد زحمتکش ساعت ۱۶:۳۰ در کافه تریای پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه است.

عمارت نوفل لوشاتو

نمایش "استیو جابز" به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهران رنجبر از ۲۶ مهر ماه ساعت ۲۰:۴۵ در این تالار نمایشی به روی صحنه است و بازیگران آن فرزین محدث و مهران رنجبر هستند.

"گوریل" نوشته و کار مهدی رضایی ساعت ۱۹:۴۵ در این تماشاخانه اجرا می‌شود و ماکان محمودی، رامین رستمی مهرآ، محمد میرعلی، شایان صادقپور، علی هادی پسیان، عماد زارعی، رضا سلیمی، مهران عشریه و آتنا تندرو در آن ایفای نقش می‌کنند.

"مثل شلوار جین آبی" نام اثر نمایشی به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری احسان گودرزی است که ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره یک این مجموعه اجرا می‌شود. تهیه‌کننده این نمایش که برگزیده چهارمین فستیوال مونولیو در سال ۹۲ بوده است و تاکنون در تئاتر مستقل، سالن استاد انتظامی و تماشاخانه دا اجراهایی داشته، رامبد جوان است.

"دقیقاً ۹ سال و ۳ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی؟"  نام نمایشی به نویسندگی، طراحی، کارگردانی و بازی سید فرشاد هاشمی است که ساعت ۱۸:۳۰ در سالن شماره ۲ این مجموعه به روی صحنه است.

نمایش کودک و نوجوان "جادوی پاهای من" عنوان اثری است که پنجشنبه و جمعه‌ها ساعت ۱۶:۳۰ در این تماشاخانه به روی صحنه می‌آید. کارگردان‌های این نمایش زهرا شایان فر و سیاوش قلعه رودی هستند و  بازیگران آن شهرام نیک کار،فرهاد شکرالله زاده، منیر چراغی، فاطمه رستمی،سهند آدم عارف، عاطفه بدیعی،امیر شیخ زاده، فرزانه کاظمی، خورشید شایان فر  و خرداد شایان فر.

"قوی تر" اثر آگوست استریندبرگ، ترجمه احمد پوری به کارگردانی نیما خطیب ساعت ۲۱:۱۵ در این تالار نمایشی اجرا می‌شود و بازیگران آن مهدی ایمانلو، هدی خسروی، نگین صدراعظمی، پریا مجللی و رکسانا همتی هستند.

 تئاتر مستقل تهران

"در وقت مقرر" عنوان اثر نمایشی است که از ۲۵ مهر ماه ساعت ۱۹  در این تالار نمایشی به روی صحنه است و بازیگران آن سارا زینلی، اسماعیل خزائی و رضا عموزاد هستند.

این تماشاخانه ساعت ۱۷ پذیرای نمایش "زمان صفر مطلق" است. نویسنده و کارگردان این نمایش امیر باباشهابی است و بازیگران آن کاظم موسوی و امیر باباشهابی هستند.

نمایش "فیل در تاریکی" به نویسندگی محمد زارعی و کارگردانی مهرداد مصطفوی ساعت ۲۱ در تئاتر مستقل روی صحنه است و بازیگران این اثر نمایشی ابراهیم عزیزی، آیدین بهاری، آوا شریفی، پرهام یداللهی، امیر جنانی و پویا پورامین هستند.

"تن، مرگ" عنوان نمایشی با طراحی، کارگردانی و اجراگری بهزاد غلامی است که ساعت ۲۳ در تئاتر مستقل تهران به روی صحنه است.

نمایش "مده آ" به کارگردانی ندا قاسمیان ساعت ۲۱ در تئاتر مستقل تهران اجرا می‌شود. ونوشه واحدی و هامون هوشیار در این اثر ایفای نقش می‌کنند.

تالار هنر

نمایش "شاپرک‌ها در خیابان" به نویسندگی گیتا داودی و ناصر آویژه و با طراحی و کارگردانی ناصر آویژه ساعت ۱۹:۲۰ با بازی ناصر آویژه، رها آویژه، ایلیا زمانى‌نژاد، آروین بذرافشان، اصغر فریدى‌ماسوله، امین نیک‌پنجه، محمدحسن درباغى‌فرد، مهبد فیضى، سامان میرحسینى، سیروان امینى، عرفانه سراى سرور، ماهک فتاح پور، روجا نجف زاده، آساره هداوند و باصداى رضا بابک در این تماشاخانه به روی صحنه است.

مهدی فرشیدی سپهر نیز ساعت ۲۰:۳۰ نمایش کودک و نوجوان "پدران" را در این تالار نمایشی اجرا می‌کند. بازیگران این نمایش به ترتیب سن مانلی نفر (۴سال)، ونوس شمس (۷)، هلیا و هستی هاشمی (۱۳)، آریانا کیهانفر(۱۳)، ماهک بدرخانی (۱۳)، ارغوان دماوندی (۱۴)، هانا صراف (۱۵)، نفس صادقی (۱۷)، سکینه و نرگس محمدی (۱۷ و ۱۸)، الاهه نوری (۲۵)، حمیدرضا گودرزی (۲۷)، مریم رادپور(۲۸)، شیما لطیفی (۲۹)، میلاد محمدی (۳۱)، معصومه آرواز(۳۱)، خالق استواری (۳۳)، شراره طیار (۳۵)، فهیمه باروتچی (۳۵)، گیتا صالحی (۳۵)، مریم آشوری (۳۶)، هدیه حاج طاهری (۳۷)، سعید ابک (۳۸)، مهرداد باقری (۴۰)، هادی ولی‌لو (۴۱) و محسن صادقی(۴۷) و راوی "پدران" نادیا قمری است.

خانه نمایش مهرگان

نمایش "مرگ یزگرد" اثر بهرام بیضایی به کارگردانی سنا نعمتی ساعت ۲۲ در سالن شماره دو این خانه نمایش به روی صحنه است و بازیگران آن نغمه طوسى، لیلا میر حسینى، هامون خان محمدى، پویا پور همدانى، افشین کامیاب فرد، حمید رکنى و بردیا رعیت زاده هستند.

"دردونه" نام نمایش کودک و نوجوان است که ساعت ۱۷ در این تالار نمایشی اجرا می‌شود. نویسنده این نمایش مریم عسگری و مجید علم بیگی و کارگردان آن مجید علم بیگی است و بازیگران آن مریم عسگری، مائده قدیری، محمد حسین آذرگون، امیر جوشقانی، ملیکا عباسیان و مجید علم بیگی هستند.

نمایش "تجربه‌های اخیر" به نویسندگی امیررضا کوهستانی و کارگردانی سارا داروفروش ساعت ۲۱ در سالن شماره دو این مجموعه اجرا می‌شود و بازیگران آن زهره زرگر، رها اصغری، عقیل بهرامی، ‌عسل لباسچی، ‌مریم قربانیان و مهدی علینژاد هستند.

"مرثیه‌ای برای آقای ع" عنوان اثر نمایشی اجتماعی است که ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره دو خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود و بازیگران آن مهدی حسینی، وحید حافظی، سمیرا آقایی، عقیل تقی زاده و سامان هاشمی هستند. در خلاصه داستان نمایش آمده است: خانه‌ای قدیمی در پایین شهر تهران که یکسری افراد بزهکار در آن خانه زندگی می‌کنن و یه نویسنده و معلم که تازه از شهرستان به تهران آمده در این خانه مستاجر می‌شود که یکسری اتفاقات در ایام محرم رخ می‌دهد که منجر به ..

همچنین نمایش تراژدی "مده آ" عنوان اثری به نویندگی، طراحی و کارگردانی علی حسینی است که ساعت ۲۲:۳۰ با بازی و اجراگری آنا زارع و علی حسینی در سالن شماره یک این تماشاخانه به روی صحنه است. این اثر داستان ایزد بانوئیست که در پی خیانت همسرش، برای انتقام از او دو فرزندش را می‌کشد.

"دل سگ" نوشته محمد یعقوبی براساس رمان دل سگ اثر میخائیل بولگاکوف به کارگردانی آیلین کیخایی ساعت ۱۹ در سالن شماره یک این تماشاخانه به روی صحنه است. کیوان محمودنژاد، ایمان اصفهانى، عاطفه جلالى، سپیده جعفرى، سارا باقرى و آیلین کیخایى بازیگران این نمایش اجتماعی هستند که داستان آن درباره پروفسوری مشهوری است که سگ ولگردی را به انسان تبدیل می‌کند.

نمایش کودک "موش+گربه" نوشته حسن حامد و به کارگردانی زری طالبی ساعت ۱۷:۳۰ به روی صحنه است و بازیگران آن سارنگ بهمنی (پیشی الشعرا)، فرناز جهانسوز (شاه گربه‌ها)، فرزانه شجاعی (نقاش باشی)، الهام فرج پورمقدم (پیک موش‌ها)، آذین فولادوند (شاه موش‌ها)، علیرضا فتحعلیان (موش عاشق)، یکتا افشار (بچه موش)، امیر ابراهیمی (موش رپر) و راضیه رفیع زاده (افسانه) هستند.

سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران

نمایش "نزدیک و نزدیک تر" نوشته و کار امیرعطا جولایی ساعت ۱۸:۳۰ در سالن استاد انتظامی اجرا می‌شود و ایوب آقاخانی، امیرعطا جولایی، مصطفا لطیفی‌خواه، نگین یراقی‌فرد، سحر طاهرخانی بازیگران این درام اجتماعی هستند.

"ایست... گاه بعدی" عنوان اثر نمایشی است که از ۲۲ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در این تماشاخانه به روی صحنه است. نویسنده ان هما پارسایی سرشت و کارگردانش احمد صمیمی است و هما پارسایی سرشت، ایمان نظیفی، ندا کریمی، احمد صمیمی و امین وحیدی پور در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

تماشاخانه دیوار چهارم

"کندو" نوشته مهدی مشهدی کاظمی و ماهانا نریمانی و با طراحی و کارگردانی مهدی مشهدی کاظمی ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه دیوار چهارم به روی صحنه است و  مهدی مشهدی کاظمی، پویان یحیی پور، ماهانا نریمانی، تینا تیماج چی، ایمان ده یادگاری، عباس رضایی، سجاد غفاری و فرهنگ زرگرباشی در این اثر ایفای نقش می‌کنند.

سالن اصلی این تماشاخانه ساعت ۱۹:۱۵ پذیرای نمایش "جنگ تمام شد" است. این نمایش اجتماعی به نویسندگی، دراماتورژی و کارگردانی آرش اشاداد و بازی علی جهانجو نیا، محمد رضا محمودی، امید اوالیی، امین جوادی، میالد محمدی پور، محمدامین پازوکی و زینب فرحزادی اجرا خواهدشد. همسرایان نمایش "جنگ تمام شد" الهه غفوری، نگین صدر، پارمیدا زارعی، بهار صبوریان، مهرانا عیسی پور، پانیذ جعفری و رها امامی هستند. در خلاصه داستان نمایش آمده است: آفریقا توسط سفید پوستان احاطه شده، چهار سیاه پوست شورشی طراحی می‌کنند و  ...

نمایش "همه پسران من" اثر آرتور میلر، ترجمه حسن ملکی و کار مهیار اسلامی و آرمین مهدیلو ساعت ۲۱ با بازی آرمین مهدیلو، محمدرضا هلال زاده، علی آشمند، هدی کاویانی نسب، فرید رحمتی، المیرا صارمی، آناوا صدرهاشمی و مهیار اسلامی در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است. خلاصه داستان این درام اجتماعی از این قرار است: نمایش بر پایه یک اتفاق واقعی بنا شده است که در آن ۲۱ خلبان در جنگ جهانی دوم به دلیل نقص فنی کشته می‌شوند. جو کلر رئیس کارخانه‌ای است که در آن قطعات این هواپیماها ساخته می‌شدند. او و چند نفر از کارمندان این کارخانه راهی دادگاه می‌شوند. در این بین پسر جو کلر در جنگ مفقوالاثر می‌شود. نمایش سه سال بعد از این اتفاقات را نشان می‌دهد...

تئاتر مولوی

نمایش "روز پزشک" نوشته و کار فرزام رنجبر ساعت ۱۹ در سالن کوچک این تالار نمایشی با بازی امیر نوروزی، مهناز ذبیحی و غزل شجاعی به روی صحنه است.

"لوله" به نویسندگی و کارگردانی علیرضا اجلی ساعت ۱۸ در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران آن محمدرضا آبادی، ارغوان راستی، ابراهیم عبدی، مصطفی عطری، زهرا فضل اله، یاسمن وفایی و حسین یوسفی هستند.

نمایش "اژدهاک" ساعت ۱۷ در سالن کوچک تالار مولوی اجرا می‌شود. نویسنده این اثر نمایشی بهرام بیضایی و کارگردان و بازیگران آن علی شعبانی اسرمی است.

"خدایگان" اثر وودی آلن، ترجمه شهرام زرگر به کارگردانی رحمت امینی ساعت ۲۰ در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است. بازیگر این نمایش وحید آقاپور، سارا اللهیاری، نسیم تاجی، نوید جهانزاده، ابوذر ساعدی، عرفان صفری، سام کبودوند، رضا غیور، نازنین میهن، پژمان یاوری، فرزین محدث، لاله ابراهیمی، فهیمه احمدلو، مهدی آذربخش، رها آرشید، هیوا امینی، حسین حیدری، رضا دشتکی، دانیال رنجبران، مریم سرهانی، اشکان شریعت، احمدرضا فلاح، مهشید معتمدی، فاطمه مینابیان، سمیرا نجاری، ماهورا نیکو و فاطمه هنرور هستند.

فرهنگسرای نیاوران

نمایش "جادوگر شهر زمرد" نوشته کیومرث قنبری آذر و کار امیر قاسمی در نیاوران به روی صحنه است و راضیه رفیع زاده، سامان فرشیدنیا، امیر قاسمی، کتایون همتی، علی مربی و سهیل کمالی بازیگران این نمایش کودک هستند.

باغ این فرهنگسرا ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش "طرز تهیه دوبالان با سس قارچ" به نویسندگی و کارگردانی عقیل دانش دوست است و بازیگران آن نازگل شریفی، علی آرونی، الوند پروین و عقیل دانش دوست هستند.

نمایش "خرس" از ۲۱ مهر ماه ساعت ۲۰ در سالن گوشه نیاوران اجرا می‌شود. این نمایش نوشته آنتوان چخوف، ترجمه سروژ استپانیان و کار احسان ناجی و سحر پرتوی کیان است و بازیگران آن حامد شریفی، مریم جعفری و پوریا عبدی هستند.

تالار حافظ

نمایش مستند داستانی "آوانتاژ" نوشته کامران شهلایی و کارگردانی کامران شهلایی و محمد لارتی ساعت ۱۸:۳۰ در تالار حافظ اجرا می‌شود. این اثر روایتی نامتعارف و غیر خطی از زندگینامه یک فوتبالیست و اتفاقاتی که منجر به حذف این بازیکن از ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در دهه شصت شده است. بازیگران نمایش "آوانتاژ" الهام نامی، امین وحیدی پور، رضا بهرامی، ابوذر ساعدی، شادی صیادی، ترانه کوهستانی، احمد جعفری، آرزو کریمی زند و ایلیا بکریان هستند.

"هامان کشان" به نویسندگی عباس عبدالله زاده و کارگردانی علیرضا مهران ساعت ۲۱:۳۰ در این تالار نمایشی اجرا می‌شود و بازیگران آن امبیز امینی، یزدان فتوحی، احمد داوودی، فرنوش نیک اندیش، مهرناز افلاکیان، پرستو علیزاده، فرشاد مجرب، مجید رمضان نسب، حسنا قنبری، یاسمن جعفری، عاطفه غضنفری، حاتمه واحدی احسان سخی، امیر داوود آبادی، بهار محمدی، الهه محمدی، پگاه شریفی، آیلا شجری، آیناز شجری، سارینا سیفری و یزدان فتوحی هستند.

نمایش "اضطراری" با طراحیو کارگردانی محمدرضا ستاری ساعت ۲۰:۲۰ در این تماشاخانه اجرا می‌شود و بازیگران آن عباس خداوردیان، شیوا جوانمرد، عاطفه امینی، طاها محمدی و وحیده اکبری نسب هستند.

تئاتر باران

"پل یادگار" نوشته پریسا نوروزی با طراحی و کارگردانی سمیرا زائری و بازی سمیرا زائری و پریسا نوروزی ساعت ۱۹ در این مجموعه تئاتری اجرا می‌شود.

نمایش "مسئله غامض" ساعت ۲۱ در تئاتر باران اجرا می‌شود. این نمایش نوشته تام استوپارد، ترجمه سمیرامیس بابایی به کارگردانی سیاوش رفیعی است و بازیگران آن دنا تارفی، سیما حقی، باران خسرونژاد، آریاز ذوالفقاری، سارا مرادی، علی شیری، محسن عزیز، امیرحسین غمخوار و صبا ورشاوری هستند.

"دلفین‌ها" نام اثر نمایشی به نویسندگی و کارگردانی محمد خداوردی و دراماتورژی حبیب اله دانش است که ساعت ۱۷ با بازی گلناز مرادی، صفورا مناف زاده، مرسده افشار و عباس علیرضا  در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

تماشاخانه شانو

این تالار نمایشی ساعت ۱۷ میزبان نمایش "در ستایش جنگ" با کارگردانی شادی جلیلیان است و بازیگران این نمایش سارا آجرلو، رها امامی، بیتا اکبری، سارا اولیایی، زهرا بیات، رزا رضوانی زاده، آتنا سماوات، فاطمه شکورلو، عارفه شورج، ثمین طاهری، الیکا علی ناصری، کیمیا عوض آبادیان، ریحانه فرزانه یکتا، آوا کاوری، عسل کریمی، مهسا مانی، سایه متجلی، کیمیا محبوبی، آرمینا محمودی، سارا مشعوف، هانیه مولایی، سارا ویسی، ریحانه هزاوه و فرشته یزدانی هستند.

"بازپرس زنگ می‌زند" نوشته جی.بی.پریستلی، ترجمه حمیدرضا عزیزی و کار رضا ایزدخواه ساعت ۱۹:۱۵ در این تماشاخانه اجرا می‌شود و سعیدعظیمی نمین، الهام قندهاری، محمد علی عسگری، رضوانه صفوی، علیرضا منوچهری نسب، آوا وفاخواه، هومن‌‌ نخبه‌‌زعیم و رضا ایزدخواه در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

نمایش "نانوشته" به نویسندگی و کارگردانی رومینا ایلمک فروش ساعت ۲۱ در این مجموعه تئاتری به روی صحنه است و بازیگران آن حامد بدیعی، ملیحه رحمانی، حامد کاویانی نسب، هدی کاویانی نسب، مسعود عبدزاده، حمید مقدم و رامین یحیی زاده هستند.

خانه موره استاد عزت الله انتظامی (قیطریه)

تالار نام آوران ایران این تماشاخانه از ۲۵ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ میزبان نمایش "هیاهو در خفقان" نوشته و کار اشکان ابگون است. این اثر نمایشی با بازی اشکان آبگون و نیما تبریزی اجرا می‌شود.

"دانه سحرآمیز" نوشته و کار میترا کریم‌خانی ساعت ۱۸ در این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران این نمایش کودک و نوجوان نرگس صفامنش، راشین رضایی، مهدیه محرابیان و شقایق رازانی هستند.

نمایش "کافه پولشری" اثر آلن وتز و به کارگردانی و بازی الهام پاوه نژاد ساعت ۲۰:۳۰ در کافه خانه موزه استاد عزت الله انتظامی اجرا می‌شود. این اثر عاشقانه که داستان زنی‌ست که به تنهایی یک کافه را اداره می‌کند، پیش از این در پردیس تئاتر شهرزاد اجراهای موفقی داشته است.

برج آزادی

نمایش "دمی در بازار هیزم فروشان" ساعت ۲۰:۱۵ در سالن اصلی برج آزادی به روی صحنه است. نویسنده این اثر نمایشی علیرضا حنیفی و کاگردان آن محمدشایان طهماسب‌پور است و علی عبادت طلب، علیرضا حنیفی، آیه قبادیان، محمد جواد بشارت، امید رهبر، الهام ملک مختار، آرمین مزین، میثم محب الهی، محمد جواد آقایی، سمانه ابن علی، ستایش راعی، مهشید زبردست و.... بازیگران آن هستند.

همچنین نمایش "تهمینه در هفت خوان رستم" نوشته کیاوش زارع طلب و کار محمد رئیسی ساعت ۱۸:۳۰ در این سالن به روی صحنه است و بازیگران آن امید رهبر، الهه تنهایی، احسان خارگی، احسان فروزش، سیدعلی حسینی، سمانه شعبانی، حامد سوری، کیمیا باروزه، ملیکا بهشتی، عباس ابوالقاسمی، علی پناهی، نازنین جعفرزاده، نسا فرهادی، تیما تقی زاده، فاطیما مسلم زاده، پگاه اله وردی، مرجان امینی راد، هماشمس، پدرام زمانی، حمیدرضا محمدی پور، امیر وهابی، شهاب ازاد، محمد مهدی غروی، محب آبیاری، سیدیاسر حسینی، مهدیه یوسفی، مسعود شیرانی فرد، محمد معین فراهانی، شیما پیله وری، فردین کیانپور، شاهین علایی نژاد، رعنا حسین‌دخت، وحید محمدی پور، شهاب صداقت کردار سیدهادی هادیان، لیلا صادقی و حمید مهدیار هستند.

تماشاخانه ایران تماشا

تماشاخانه ایران تماشا ساعت ۱۹ میزبان نمایش "دهکده آلزاس" است و نویسنده و کارگردان این اثر مهدی راستی است. میلاد اشکالی، سحر محمد خانی، میترا پور رمضان، آرش رسولی، نگین کهن طالمی، عیسی محمدی، بهنوش فرهودی، نرگس محقق، سعید جاودان، متین ضرابی، مهتاب جامی، امید بابایی، حسین مردانی، امید کاظم خواه، سینا ابحری، زهرا فتاحی نیا، مهدی راستی و علی حیدری در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

نمایش "آنالیز" نوشته عدالت فرزانه و کار امید اسدی از ۲۳ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در این تالار نمایشی به روی صحنه است و بازیگران آن رضا زنده جاه، افسانه بخشی فرد، علی حیدرى، پانیذ ملکی، فرشته سراج، سارا نظری، ایدا متقیان و آرمینا عباس زاده هستند.

تالار محراب

"شکار گرگ" اثر جووانی ورگا با کارگردانی حسین کاظمی ساعت ۱۸:۳۰ در تئاتر محراب به روی صحنه است و بازیگران آن  زهرا جان محمدی، دانیال محسنی و پوریا دژپور هستند.

سالن اصلی تالار محراب ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش "تروکاژ" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا قلی پور است. این اثر اجتماعی که داستان آن در دهه پنجاه می‌گذرد برگزیده ششمین جشنواره تئاترشهر است. بازیگران "تروکاژ" سوده ازقندی، فرشته فرشاد، محمد طیب طاهر، یوحنا حکیمی، حامد قریشی، معصومه عزیزمحمدی و علی ابراهیمی هستند.

از حوزه هنری، اداره تئاتر، تماشاخانه هنر، سه نقطه و استاد مشایخیتا وحدت، کانون، گندم، فانوس و روبرو

رضا مرشد نمایش "پروانه و یوغ" را ساعت ۱۸:۰۰ در تماشاخانه ماه حوزه هنری به روی صحنه آورده است. بازیگران این نمایش پوریا تهرانی، هدیه خانیان، علی‌رضا بیات، جواد کاوندی، فائزه منوچهری و باران عبیری هستند.

"شاباش خوان" نام نمایشی اثر محمد چرم‌شیر به کارگردانی غلامرضا عربی است که ساعت ۱۹:۴۵ در اداره برنامه‌های تئاتر اجرا می‌شود و بازیگران آن ندا سلیمانی، مریم دیهیم بخت، سایه همایی، شیما شوری، معصومه عطایی، معصومه حسین‌زاده، فاطمه نجفقلی، زهرا علاءالدینی، الهه محقق، زهره شعبانی، حمیدرضا کیانی خواه و علی بلبلی هستند. در خلاصه داستان این نمایش سورئال آمده است: دره دختری است که به ازدواج فکر می‌کند، تمام اطرافیان و کائنات با او همراه می‌شود و برایش از عشق و دل می‌گوید، حتی دریا و آسمان و پرنده و ستاره... خاله و مادر و خواهر... در هر مرحله انسان فرزانه‌ای او را همراهی می‌کند.

نمایش "این خانه، من است" به نویسندگی شریف نوروز زارع و کارگردانی عارف شریقی ساعت ۱۹:۱۵ در سالن استاد خسرو خورشیدی تماشاخانه هنر اجرا می‌شود و بازیگران آن امیر رفیعی، مجید رمضان نسب، ملیحه بقایی، پرهام نصیری، بنفشه انصاری، حمید رضا نقره دوست و نگار نوراد هستند.

"همه پروانه‌ها در صورت امکان با خوشخالی خونـ..." عنوان نمایشی است که ساعت ۱۹:۱۸ در سالن استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه اجرا می‌شود. نویسنده این نمایش امیرعلی ابراهیمی و کارگردان آن سینا آذربایجانی است و بازیگر آن نیز امیزعلی ابراهیمی است.

"روایت سرکشی رخش رام رستم" نوشته و کار زضا بیغشی ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به روی صحنه است و بازیگران آن زهرا مبهم و رضا رسولی پور هستند.

نمایش "می سی سی پی" به نویسندگی و کارگردانی همایون غنی زاده ساعت ۱۹:۳۰ در تالار وحدت به روی صحنه است و بازیگران این اثر نمایشی ویشکا آسایش ، بهرام افشاری ، سجاد افشاریان، سیامک صفری، داریوش موفق، همایون غنی زاده، امیر احمدزاده، ایمان فتاحی، سامان قاسمی و هومان محمد حسینی هستند.

"کلوچه‌های خدا" به کارگردانی آرش شریف زاده عنوان اثری مخصوص گروه سنی کودک و نوجوان است که ساعت ۱۷:۳۰ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان اجرا می‌شود و بازیگران آن احمدخیرآبادی، پرویز حاجی زاده،حمیدرضا حسینعلی، مریم علی نیا، نیره حاجیان، پریسیماه بنماران و نگین تقوی راد هستند.

موسسه فرهنگی هنری گندم از ۲۵ مهر ماه ساعت ۱۸ پذیرای نمایش "رئال" نوشته عاطفه کوشکی و کار امیر عبادی است و بازیگران آن شیدا رزم شعار، علی پیله ور و امیر عبادی هستند.

نمایش "۱۰/۰۱/۶۱" نوشته و کار افشین قاسمی ساعت ۱۸ در تماشاخانه فانوس اجرا می‌شود و فرنام مشکوری، حسام طاهری، زینب آجیلی، زینب خراسانی، فرناز ابوالقاسم، مریم رمضانی، سونیا کریمی، مریم جباری و افشین قاسمی در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

نمایش "درخت میشم میوه میدم برات انجیر" نوشته سیاوش حیدری و کار و بازی کیوان محمدی ساعت ۱۸:۳۰ در عمارت روبرو اجرا می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..