جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سازمان حج و زیارت، دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا پایان خرداد ماه سال ۱۳۸۶ را برای ثبت نام در ظرفیت خالی کاروانهای حج ۹۹ فراخواند.
سازمان حج و زیارت، دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا پایان خرداد ماه سال ۱۳۸۶ را برای ثبت نام در ظرفیت خالی کاروانهای حج ۹۹ فراخواند.

به گزارش هنرمندنیوز، سهمیه حج ایران برای امسال حدود ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است که با وجود آغاز ثبت نام در کاروان ها از نهم اسفندماه ۹۸، هنوز این ظرفیت تکمیل نشده است، بنابراین از گروه جدیدی برای ثبت نام در کاروان های حج ۹۹ دعوت شده است.

سازمان حج و زیارت که پیشتر دارندگان قبوض حج تا نیمه اول اردیبهشت ماه را فراخوانده بود، با انتشار اطلاعیهای تازه، اعلام کرد:«نظر به وجود ظرفیت خالی در کاروان های حج تمتع سال ۱۳۹۹ در برخی شهرها و شهرستان ها،  به منظور تکمیل ظرفیتهای خالی از دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ تا ۳۱ خرداد ماه سال ۱۳۸۶ به عنوان اولویت های ذخیره برای تکمیل ظرفیتها دعوت به عمل می آید تا از روز چهارشنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۱۰ صبح برای ثبت نام در یکی از کاروانهای دارای ظرفیت خالی به سامانه http://hajreserve.ir مراجعه و نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

ودیعه گذاران در صورتی که تاکنون در فراخوان عمومی تکمیل و بروز رسانی اطلاعات مشارکت نکردهاند باید ابتدا با مراجعه به سامانه فوق نسبت به تکمیل و بروزرسانی اطلاعات خویش اقدام و پس از دریافت کد رهگیری سایر مراحل رزرو و ثبت نام را دنبال کنند.

ثبت نام متقاضیان از محل اولویت های ذخیره پس از تکمیل ظرفیت خالی کاروانها در هریک از شهر یا شهرستانها انجام میشود. »

عربستان به دنبال شیوع ویروس کرونا، مراسم عمره را به حالت تعلیق درآورده و از اجتماع زائران در مسجدالنبی (ص) در شهر مدینه و مسجدالحرام در شهر مکه، جلوگیری کرده است،  همچنین از مسلمانان خواسته با توجه به وضعیت این ویروس، فعلا برای حج تمتع اقدام نکنند.

با این حال در ایران روند ثبت نام در کاروان های حج، بدون توقف و کماکان ادامه دارد. سازمان حج و زیارت کشورمان پیشتر اعلام کرده بود سناریوهایی را برای شرایط مختلف درصورت ریشه کن نشدن ویروس کرونا، درنظر گرفته که بر آن اساس، اقدام خواهد کرد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..