پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با حضور محسن راستانی انجام می‌شود

برنامه «نردبان» با بررسی پرونده عکاسی و مستند میزبان محسن راستانی، عکاس خبری زمان جنگ خواهد بود.
برنامه «نردبان» با بررسی پرونده عکاسی و مستند میزبان محسن راستانی، عکاس خبری زمان جنگ خواهد بود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، برنامه «نردبان» با حضور محسن راستانی، عکاس خبری پرونده «عکاسی و مستند» را مورد نقد و بررسی قرار می دهد. شصت و دومین قسمت از برنامه تلویزیونی «نردبان» جمعه، ۹ مهرماه روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

در این قسمت از برنامه، پرونده «عکاسی و مستند» باز می‌شود و با محسن راستانی، عکاس خبری زمان جنگ گفت‌وگو خواهد شد. او در گفت‌وگو با حامد شکیبانیا، مجری برنامه درباره مجموعه عکس‌های خود از جنگ ایران و عراق، خرمشهر، بوسنی، خانواده ایرانی و ... صحبت می‌کند.

محسن راستانی، عکاس خرمشهری و ۶۳ ساله است. او از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، لیسانس عکاسی گرفته است و تاکنون به عنوان عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۹، دبیر سرویس عکس مجله تصویر، دبیر سرویس عکس روزنامه صبح امروز و ... فعالیت کرده است.

در برنامه «نردبان» این هفته، بخش‌هایی از تجربیات محمود کلاری نیز در مورد عکاسی بازسازی روی آنتن می‌رود. محمود کلاری، تصویربردار باتجربه است که تجربیاتی در حوزه عکاسی بازسازی دارد و در این گفت‌وگو تجربیات خود را با محسن راستانی و مخاطبان برنامه به اشتراک می‌گذارد.

همچنین نمایش بخش‌هایی از فیلم مستند «خرمشهر ۶۱» که درباره‌ روزهای پس از آزادسازی خرمشهر است، بخش دیگری از برنامه این هفته "نردبان" است. این مستند به کارگردانی محسن راستانی و داریوش آشوری تولید شده است.

در بخش بین‌الملل «نردبان» مجموعه عکس‌هایی از دان مک‌کالین، عکاس خبری مشهور جنگ به نمایش درآمده است.

پیشنهاد مستندهایی در مورد شاخه‌های مختلف عکاسی، معرفی و پیشنهاد کتاب «زمان سخت» از مجموعه آثار محسن راستانی و ... از دیگر بخش‌های برنامه این هفته است.

برنامه «نردبان» مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می‌کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا و کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی متنوع جمعه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..