دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۵ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیر کتابفروشی شلمچه:

رسول قشقایی، حضور کتابفروشی‌ها در بخش مجازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را موجب رونق صنعت نشر و کتابفروشی‌ها دانسته و گفت: مبنای فروش کتاب در بستر نمایشگاه مجازی، یک اتفاق بسیار مثبت است.
رسول قشقایی، حضور کتابفروشی‌ها در بخش مجازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را موجب رونق صنعت نشر و کتابفروشی‌ها دانسته و گفت: مبنای فروش کتاب در بستر نمایشگاه مجازی، یک اتفاق بسیار مثبت است.

هنرمندنیوز: رسول قشقایی، مدیر کتابفروشی شلمچه، برپایی همزمان نمایشگاه مجازی و فیزیکی را فرصت مناسبی برای حضور کتابفروشی‌ها دانسته و گفت: کتابفروشی شلمچه از ابتدای راه‌اندازی «سامانه خرید از کتابفروشی» عضو آن شد و به همین دلیل هم با ۵۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه مجازی کتاب شرکت کردیم. این موقعیت به‌ویژه برای کتابفروشی‌ها در شهرستان‌ها فرصت مناسبی است که بهتر دیده شوند.

وی با اشاره به «سامانه خرید از کتابفروشی»، با اشاره به این نکته که در مجموع این بستر اتفاق خوبی برای فروش و ساماندهی و عرضه کتاب است، افزود: من از کار با این سامانه راضی بودم؛ هرچند هر سامانه‌ای در ابتدای راه ایرادت خاص خودش را دارد که به مرور برطرف می‌شود.

این مدیر انتشارات با اشاره به این نکت که در کتابفروشی خویش، موتور سایت و فروش اینترنتی را فعال کرده است و به همین دلیل برای زحماتی که در این بستر کشیده بودند، زیرساخت مناسبی برای حضور در بخش مجازی نمایشگاه برای آنان فراهم آورده است، ادامه داد: نتیجه زحمات خود را دیدیم و معتقدم سایر کتابفروشی‌ها نیز باید خود را به‌روز کنند تا بتوانند فروش بهتری داشته باشند و از این سامانه‌های ملی نیز به‌خوبی بهره‌مند شوند.

قشقایی با تأکید بر این امر که لازم است درخصوص اهمیت و کارایی «سامانه خرید از کتابفروشی» بیشتر اطلاع‌رسانی شود، اضافه کرد: در این صورت، کتابفروشی‌های بیشتری از مزایای فروش اینترنتی کتاب بهره‌مند می‌شوند و می‌توانند در زمان برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند تا بازار نشر و کتابفروشی رونق گیرد.

مدیر کتابفروشی شلمچه، با اشاره به این نکته که این ظرفیت خوبی است که برای کتابفروشی‌ها فراهم شده و مطمئنا اگر همه کتابفروش‌ها در سراسر کشور از مزیت‌های «سامانه خرید از کتابفروشی» مطلع شوند، کتابفروشان بیشتری برای عضویت در این سامانه اقدام کرده و استقبال خواهند کرد، اظهار داشت: کتابفروشی‌های قدیمی و پیشکسوت اگر سیستم فروش مدرن و به‌روز ندارند، خوب است که خود را مجهز کنند و بتوانند به «سامانه خرید از کتابفروشی» متصل شوند.

وی با تأکید بر ظرفیت بالای «سامانه خرید از کتابفروشی» برای فروش کتاب ادامه داد: شرکت در نمایشگاه مجازی کتاب برای همه استان‌های کشور و کتابفروشان فرصت برابر ایجاد می‌کند و من، مطمئنم اگر کتابفروشان با این سامانه به‌خوبی آشنا شوند از آن استقبال می‌کنند و در نمایشگاه مجازی کتاب نیز شرکت می‌کنند و از منافع آن بهره‌مند می‌شوند.

این فعال عرصه کتاب، با بیان این نکته که خیلی خوب است که تبلیغات گسترده برای این سامانه از تلویزیون انجام شود و حتی به‌صورت منطقه‌ای نیز کتابفروشان را از وجود چنین امکانات مناسبی مطلع و آگاه کنند، از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به‌عنوان بهار کتابفروشی‌ها یاد کرده و تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که مبنای فروش کتاب در کتابفروشی‌ها در بستر نمایشگاه مجازی، یک اتفاق بسیار مثبت است.

وی با اشاره به این امر که اگر قرار باشد که بازار نشر و کتاب تقویت شود، باید کتابفروشی‌ها را تقویت کرد و فرصت‌های فروش خوب مانند همین «سامانه خرید از کتابفروشی» را توسعه داد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نوک پیکان فروش کتاب را هدف قرار داده و کتابفروش‌ها را وارد میدان کرده است و این شرایط موجب می‌شود که طراوت و شادابی دوباره در چرخه فروش کتاب ایجاد شود.

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «آینده خواندنی‌ است» ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در مصلی امام خمینی‌(ره) و همزمان به‌صورت مجازی در ketab.ir برگزار خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..