شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

علی حیاتی دبیر بخش پرچم و کتیبه پنجمین جشنواره «هنر مقاومت»:

علی حیاتی دبیر بخش پرچم و کتیبه جشنواره «هنر مقاومت» بر ضرورت و همکاری بیشتر اساتید و هنرمندان طراح و خوشنویس با تولیدکنندگان این بخش تاکید کرد.
علی حیاتی دبیر بخش پرچم و کتیبه جشنواره «هنر مقاومت» بر ضرورت و همکاری بیشتر اساتید و هنرمندان طراح و خوشنویس با تولیدکنندگان این بخش تاکید کرد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی جشنواره، علی حیاتی دبیر بخش پرچم و کتیبه پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» ضمن ابراز رضایت از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه این بخش گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و نظر مساعد شورای سیاستگذاری جشنواره، کارگاه آموزشی بخش پرچم و کتیبه جشنواره «هنر مقاومت» طی سه روز با حضور هنرمندانی همچون محمد روح الامین و صابر شیخ رضایی در نگارخانه شهید آوینی گروه هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت برگزار شد.

حیاتی افزود: به دلیل اینکه بخش پرچم و کتیبه جزو بخش های نو ظهور و نوپا است و تقریبا به جز دوستانمان که در گروه مشعر در این حوزه فعالیت می کنند تقریبا در کشور پایگاه ثابت و حرفه ای برای ترویج و بسط این محصول هنری نداریم و ما در این بخش از جشنواره هم در حال کسب تجربه هستیم و هم از تجربیاتی که طی سال ها توسط استادان مختلف کسب شده است، استفاده می کنیم و در اختیار علاقه مندان می گذاریم.

مدیر گروه هنری موکب اظهار کرد: یکی از ثمرات و نتایج این کارگاه سه روزه این بود که ما متوجه این نکته شدیم که تلفیق و هماهنگی بین طراحان، خوشنویسان و هنرمندان و بخش تولید و صنعتگران فعال در این بخش می بایست روند رو به رشد و حداکثری بگیرد چرا که خلا هماهنگی بین این ۲ بخش احساس می شود و می توان با هم افزایی و تجمیع امکانات شاهد گسترش و رشد محصولات این بخش حتی در عرصه های جهانی باشیم.

حیاتی درباره برپایی و ادامه ورکشاپ ها و کارگاه های آموزشی نیز گفت: به غیر از کارگاه تهران که با حضور علاقه مندان به پایان رسید یک کارگاه آموزشی هم در شهر مشهد مقدس خواهیم داشت و بسیار متاسفیم که به دلیل کمبود امکانات و زمان لازم نمی توانیم در شهرهای دیگر این کارگاه ها را برگزار کنیم لذا شرمنده دوستان و متقاضیان در شهرهای اصفهان، تبریز، اهواز و شیراز که متقاضی بودند، هستیم ولی در صدد هستیم پس از پایان جشنواره به همت استادان و دوستان علاقه مند، برگزاری این کارگاه ها را ادامه دهیم.

وی در پایان درباره تمدید مهلت ارسال آثار این بخش مطرح کرد: تاکنون آثار خوبی به دبیرخانه جشنواره رسیده است ولی با توجه به ظرفیت های موجود از نظر من راضی کننده نیست و امیدواریم تا دهم دی ماه که آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه است شاهد آثار مطلوب و باکیفیتی باشیم.

پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» در ۱۰ بخش «پوستر»، «تبلیغات شهری»، «کارتون و کاریکاتور»، «تصویرسازی»، «طراحی صنعتی»، «پرچم و کتیبه»، «تایپوگرافی»، «گرافیک متحرک»، «نقاشی دیجیتال»، «عکس» و بخش ویژه «علمی ـ پژوهشی» توسط گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح با دبیری مسعود نجابتی دی و بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..