دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پیام‌هایی مجزا، درگذشت سعید تشکری، داستان نویس و نمایشنامه‌نویس فقید را تسلیت گفتند.
انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پیام‌هایی مجزا، درگذشت سعید تشکری، داستان نویس و نمایشنامه‌نویس فقید را تسلیت گفتند.

هنرمندنیوز: در پی درگذشت سعید تشکری، داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس اهل مشهد، انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران ، پیام تسلیتی را بدین شرح منتشر کرد:

«روسی‌خان به گلشا گفت:
- عکاسی را که یاد گرفتی، حالا در خیال خودت، سینماتوگراف را هم بیاموز. بعد از عکاسی نوبت سینما است. شما ملت شفاهی هستید. داستان، شعر، نثر، غزل و رباعی و مثنوی زیاد دارید؛ اما تصور و تصویر ندارید. ملتی که زیاد حرف می‌زند، دیر تصمیم می‌گیرد. خیال می‌کند می‌داند. ما فکر کردیم در جنگ با مشروطه‌خواهان، چگونه باید در ایران بمانیم. راهش فقط این است: شما باید پادشاهی داشته باشید که ایران مملکت دوم او باشد و روسیه سرزمین اول او. پس پادشاه شما را تربیت کردیم. راستی، حالا این پادشاه می‌خواهد با تو حرف بزند...

برشی از رُمان رژیسور
نوشته‌ی سعید تشکری (۲۰ تیرماه ۱۳۴۲ /  قوچان  -  ۱۹بهمن‌ماه ۱۴۰۰ / مشهد)

انجمن صنفی نمایش‌نامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران فقدانِ سعید تشکری، نویسنده، هنرمند و عضو حرفه‌ای‌ خود را به خانواده‌ی محترم ایشان و جامعه‌ی‌ هنر و ادبیات کشور تسلیت می‌گوید.
یادش گرامی؛ روانش شاد.»

همچنین انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس  پیام تسلیت خود را به شرح زیر صادر کرد.
«انا لله و انا الیه راجعون
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح،  درگذشت ناباورانه نویسنده متعهد و ارزشمند ، نمایشنامه نویس برجسته تئاتر انقلاب ،دفاع مقدس و مقاومت استاد سعید تشکری را به عموم علاقمندان وی ، فرهیختگان و نیز خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می نماید.
بی شک آثار گرانقدر برجای مانده آن فقید سعید جزو میراث ارزشمند تئاتر انقلاب اسلامی خواهد بود و فقدان ایشان محسوس و ضایعه ای بزرگ در حوزه ادبیات و  هنرهای نمایشی ایران اسلامی خواهد بود.
از خداوند عالی اعلی(جل جلاله)علو درجات و آرامش خاطر آن مرحوم را مسالت داریم.»

روابط عمومی این انجمن در انتهای پیام تسلیت خود اعلام کرده است، که انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت در سال ۱۳۹۲ از مرحوم سعید تشکری یه پاس سال‌ها حضور مستمر و تاثیرگذار در حوزه ادبیات نمایشی انقلاب و دفاع مقدس تقدیر به عمل آورده بود.

سعید تشکری، شامگاه روز نوزدهم بهمن ماه به دلیل عوارض ناشی از عمل جراحی و خونریزی معده و کم‌خونی در سن ۵۸ سالگی در مشهد درگذشت.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..