دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۵ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به عقیده من در مقام سیاستگذار فرهنگی، مهمترین جای نمایشگاه کتاب، بخش کودک است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به عقیده من در مقام سیاستگذار فرهنگی، مهمترین جای نمایشگاه کتاب، بخش کودک است.

هنرمندنیوز: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به عقیده من در مقام سیاستگذار فرهنگی، مهمترین جای نمایشگاه کتاب، بخش کودک است. این بخش باید جذاب‌تر شود تا بچه‌ها اشتیاق بیشتری به مطالعه و حضور در نمایشگاه پیدا کنند. ما باید برای فردای بهتر به واسطه جدی گرفتن بخش کودک و نوجوان سیاستگذاری کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی؛ با حضور در سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب تهران، از بخش‌های کودک و نوجوان، انتشارات امیرکبیر، انقلاب اسلامی، مکتب حاج قاسم، کتابستان معرفت، چاپ و نشر بین‌الملل و سوره‌مهر بازدید کرد. وی درخصوص لزوم ایجاد فرهنگ کتابخوانی برای کودکان گفت: برای خودم در مقام سیاستگذار فرهنگی، مهمترین جای نمایشگاه کتاب، بخش کودک است. این بخش از همین حدی که هست باید جذاب‌تر شود تا بچه‌ها اشتیاق بیشتری به مطالعه و حضور در نمایشگاه پیدا کنند. ما باید برای فردای بهتر به واسطه جدی گرفتن بخش کودک و نوجوان سیاستگذاری کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قمی ادامه داد: تاکید می‌کنم مهمترین بخش نمایشگاه، بخش کودک است. حتی دوست داشتم جای بیشتر، بهتر و جذاب‌تری چه از طرف غرفه‌داران، چه از سوی مسئولان فرهنگی از جمله خودم، برای کودکان طراحی شود.

وی افزود: راه درازی برای بهتر شدن حوزه کودک و نوجوان در پیش داریم. درمجموع این بخش نسبت به قبل بهتر و وسیع‌تر شده، اما باز هم خیلی کم بود. باید بهترین اهتمام را برای بخش کودک صرف کنیم تا بچه‌ها برای آغاز نمایشگاه شوق داشته باشند. البته شاید توقع ما از بخش کودک کمی بالاست.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص کوچک شدن سبد خرید مردم و کاهش خرید کتاب گفت: در این شرایط اقتصادی که همه مردم وضعیت سختی را تجربه می‌کنند، به‌طبع قدرت خرید مردم هم کم می‌شود.، چند پیشنهاد درخصوص مطالعه کتاب دارم، مثلا کتاب‌هایی را که مطالعه کردیم به کتابخانه‌ها هدیه کنیم تا آن‌هایی که به‌خاطر شرایط اقتصادی توان خرید کتاب را ندارند، بتوانند از مطالعه کتاب مورد علاقه خود بهره‌مند شوند. در واقع می‌توان ایده‌های خلاقانه‌ای برای این موضوع درنظر گرفت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قمی سازمان تبلیغات اسلامی در پایان گفت: در شبانه روز بالای چند ساعت مطالعه می‌کنم. اما بخشی از مطالعه من کتاب‌هایی هستند که برای فرزندانم می‌خوانم یا اینکه آن‌ها برای من می‌خوانند و من گوش می‌کنم. این بخشی از برنامه مطالعاتی هر روز من است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..