یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ۱ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با یک نمایشگاه، دو کارگاه، یک رونمایی و چند اجرای پرفورمنس در صبا:

با گشایش نمایشگاه عکس گروهی هایلایت و ریم لایت: هایریم حیوانات، دریچه ای نو به نوآوری‌ها و خلاقیتهای نسل جوان عکاسان ایرانی در کنار نام آوران این شیوه در صبا گشوده می شود.
با گشایش نمایشگاه عکس گروهی هایلایت و ریم لایت: هایریم حیوانات، دریچه ای نو به نوآوری‌ها و خلاقیتهای نسل جوان عکاسان ایرانی در کنار نام آوران این شیوه در صبا گشوده می شود.

هنرمندنیوز: با گشایش نمایشگاه عکس گروهی هایلایت و ریم لایت: هایریم حیوانات، دریچه ای نو به نوآوری‌ها و خلاقیتهای نسل جوان عکاسان ایرانی در کنار نام آوران این شیوه در صبا گشوده می شود.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا، وابسته به فرهنگستان هنر،این نمایشگاه که ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۲۰ شهریور در نگارخانه های استاد لرزانده و فرشچیان گشایش می یابد سومین نمایشگاه در شیوه نوین هایریم در عکاسی دیجیتال است که آثاری از استاد داریوش محمدخانی پایه گذار این عکاسی در ایران و چهره برجسته و صاحب سبک این هنر را همراه با ۱۵۰ اثر از ۶۴ هنرمند شامل هنرجویان وی و شماری از
استادان و چهره های برجسته و باسابقه را به نمایش می گذارد.
آثار این مجموعه تجربه جدیدی است در هایریم حیوانات و حیات وحش در ۴ نقطه نگهداری حیوانات شهر تهران: باغ وحش آرم، باغ وحش صفادشت، باغ پرندگان تهران و موزه دارآباد که از میان بیش از ۶۰۰ اثر ارسال شده توسط هیاتی پنج نفره از اساتید، ارزشیابی و انتخاب گردیده است.
در آیین افتتاحیه این نمایشگاه کتاب آثار هنرمندان نیز رونمایی خواهد شد. همچنین در ایام برگزاری نمایشگاه، منتخبی از نقاشی، پرفورمنس، باستان شناسی و موسیقی در تلفیق با هایریم و معرفی آن بعنوان یک سبک و تفکر هنری مستقل و منحصر بفرد ارائه شده و دو کارگاه تخصصی، نشست سخنرانی و چند اجرای پرفورمنس نیز در بزرگترین رخداد هایریم عکاسی برای علاقمندان برگزار می شوند.
مهناز شفیعی، هادی بینش، امین کجوری، مازیار میثمی، مرضیه قشقایی، دکتر کوروش محمدخانی، مهروش محتشم، از جمله چهره های نام آشنای عکاسی ایران هستند که با آثار خود در کنار هنرمندان جوان حضور دارند.
داریوش محمدخانی برگزارکننده این نمایشگاه با بیش از سه دهه حضور مستمر در عکاسی ایران و ۲۶ سال تدریس این رشته، ۴۱ نمایشگاه انفرادی و بیش از ۱۰۰ نمایشگاه گروهی در ایران و کشورهای مختلف جهان از جمله: فرانسه، رومانی، چین، مجارستان، آمریکا، اسلوونی، سنگال، کانادا و.... برگزار کرده است.
تاکنون ۶ کتاب از این هنرمند در حوزه عکاسی حرفه ای در ایران به انتشار رسیده است.


این نمایشگاه تا ۳۰ شهریور همه روزه بجز ایام تعطیل از ۱۰ تا ۱۸ میزبان تمامی علاقمندان عکاسی هنری و تخصصی کشورمان خواهد بود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

درباره هایریم!

گفتکو با «داریوش محمدخانی» درباره نمایشگاه «هایریم حیوانات» که قرار است در گالری استاد فرشچیان برگزار شود:

درباره هایریم!

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..