شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور:

مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: سیستان و بلوچستان از لحاط داشتن میراث فرهنگی از ۱۰۰ کشور غنی‌تر است.
مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: سیستان و بلوچستان از لحاط داشتن میراث فرهنگی از ۱۰۰ کشور غنی‌تر است.

هنرمندنیوزدکتر فرهاد نظری در کارگاه آموزشی حافظه جهانی در زاهدان اظهار کرد: در دنیای امروز یکی از مصادیق سرمایه وجود تنوع فرهنگی است و هر کشوری که متنوع تر باشد کشور ثروتمندی است.

وی گفت: سازمان ملل روز ۱۹ آگوست را روز مردمان بومی جهان نامگذاری کرده و هر سال این روز را گرامی می‌دارد و توصیه می‌کند تا این مردمان ارج نهاده شوند.

مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: زبان نیز یکی از عناصر و مصادیق فرهنگ و نشان دهنده تنوع فرهنگی است و سال ۲۰۱۷ سال زبانها و گویش‌های بومی نامگذاری شده است.

این مسئول ادامه داد: سیستان و بلوچستان به تنهایی از حیث داشتن میراث فرهنگی ملموس و ناملموس، طبیعی و میراث مستند از حداقل ۱۰۰ کشور موجود در جهان غنی تر است. وی با بیان اینکه این استان دو اثر ثبت جهانی دارد، گفت: شهر سوخته در دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اینکه در شهرسوخته هیچ شیئی مرتبط با جنگ یافت نشده بسیار حیرت‌انگیز است.

دبیر علمی کمیته ملی حافظه جهانی کشور افزود: با وجود اینکه فقط ده درصد شهرسوخته مورد کاوش قرار گرفته آثار غنی و حیرت‌انگیزی در آن یافت شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاسیس پایگاه‌های پژوهشی در سیستان و بلوچستان نیز یکی از اقدامات مهمی است که در این استان صورت گرفت.

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..