دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ۲۹ مه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی:

شاهرود - مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی گسترش کتابخانه‌ها را جزو برنامه‌های جدی این نهاد دانست و گفت: در خواست نماینده شاهرود پیرامون ساخت کتابخانه درخور شان مردم درست است.
شاهرود - مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی گسترش کتابخانه‌ها را جزو برنامه‌های جدی این نهاد دانست و گفت: در خواست نماینده شاهرود پیرامون ساخت کتابخانه درخور شان مردم درست است.

به گزارش هنرمندنیوز، فاضل عبادی صبح یک‌شنبه در مراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان به میزبانی سالن شهید اکبری شاهرود ضمن بیان اینکه این شهرستان یکی از شهرهای مهم ایران باستان و مهد مفاخر بزرگ، علما، دانشمندان و بزرگان اخلاق و مهربانی است، ابراز داشت: برپایی نمایشگاه کتاب در این شهرستان یک فرصت کم‌نظیر در راستای ترویج فرهنگ مطالعه است.

وی بابیان اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که فرهنگ متعالی در آن حاکم است، اضافه کرد: در این جامعه کتاب جایگاه خود را دارد و می‌تواند در حوزه محتوا و گستردگی کتاب و فعالیت‌های این‌چنینی را پررنگ کند از سوی دیگر باید گفت اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی بر کسی پوشیده نیست زیرا با توسعه آن شاهد رشد کشور خواهیم بود.


ضرورت جدی گرفتن بحران اخلاق

مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور بابیان اینکه با بحران اخلاق در جوامع امروزی مواجه هستیم، ابراز داشت: در چنین شرایطی کتاب می‌تواند به توسعه اخلاق کمک کرده و باعث ایجاد امید و نشاط اجتماعی و بهبود مهارت‌های زندگی شود و این از فواید مطالعه کتاب است.

فاضلی در ادامه و با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم در حوزه علم مؤثر باشیم تربیت کتاب‌خوان‌ها بهترین فرصت است و اگر می‌خواهیم ایران را نمونه کنیم باید به خلاقیت‌ها در این حوزه پرداخت، ادامه داد: اگر از فرهنگ عمومی سخن می‌گوییم نقش آموزش‌وپرورش و سهم کتاب غیرقابل کتمان است لذا در این شورا ۲۴آبان به‌عنوان هفته کتاب‌خوانی و  کتابدار معرفی شد.

وی بابیان اینکه در این شورا پیرامون ریل‌گذاری فرهنگ برنامه‌های خوبی انجام شده است، ابراز داشت: برنامه‌های متنوعی پیرامون کتاب خوانی به تصویب رسیده است لذا فرهنگ‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های گسترش کتابخانه‌ها جزو برنامه‌های جدی این نهاد است که در خواست نماینده شاهرود پیرامون ساخت کتابخانه درخور شأن مردم این شهر درست است و امیدواریم با همت دستگاه‌های اجرایی شاهد تحقق مطالبه به حق مردم و توسعه فرهنگ باشیم.

نمایشگاه بزرگ کتاب شاهرود تا شانزدهم آذرماه دایر است.

 

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..