یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در تئاتر شهر انجام شد؛

گروه اجرایی نمایش عروسکی «قویتر» و موسسه هنرمندان پیشکسوت شامگاه روز یکشنبه چهاردهم اسفند از حسن دادشکر پیشکسوت تئاتر عروسکی کشورمان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر قدردانی کرد.
گروه اجرایی نمایش عروسکی «قویتر» و موسسه هنرمندان پیشکسوت شامگاه روز یکشنبه چهاردهم اسفند از حسن دادشکر پیشکسوت تئاتر عروسکی کشورمان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر قدردانی کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، گروه اجرایی نمایش عروسکی«قویتر» که این روزها به کارگردانی جواد تولمی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است شامگاه روز یکشنبه چهاردهم اسفند با همراهی مدیریت موسسه هنرمندان پیشکسوت و معاونت مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از حسن دادشکر بازیگر، کارگردان، مدرس و پژوهشگر شناخته شده تئاتر عروسکی کشورمان به پاس سالها تلاش در عرصه های مختلف هنری قدردانی کرد.

جواد تولمی کارگردان نمایش «قویتر» پس از پایان اجرای این نمایش ضمن ابراز خرسندی از حضور حسن دادشکر در تالار سایه تئاتر شهر توضیح داد: به اعتقاد بنده، استاد حسن دادشکر از جمله هنرمندان ارزشمند و گرانمایه عرصه تئاتر است که طی دهه های گذشته چه در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و چه در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر آثار بسیار ارزشمندی را هم در حوزه تئاتر عروسکی و هم دیگر گونه های نمایشی روی صحنه خلق کردند. هنرمندی که بنده همواره در محضرشان شاگردی می کنم و در زمره بهترین و معتبرترین هنرمندان عرصه تئاتر عروسکی است.

وی با تشکر از همراهی موسسه هنرمندان پیشکسوت برای انتخاب نمایش «قویتر» جهت قدردانی از حسن دادشکر گفت: موسسه هنرمندان پیشکسوت از جمله مجموعه‌هایی است که طی این سال‌ها در حد امکانات ،به بهترین و موثرترین شکل ممکن حامی هنرمندان و پیشکسوت عرصه های مختلف بوده است. بنابراین بنده از طرف گروه اجرایی مراتب قدردانی و تشکر خود را اعلام می کنم که به واسطه همراهی مجموعه تئاتر شهر در اجرای این نمایش، فضایی را ایجاد کردند که بتوانیم میزبان حضور هنرمند بزرگی چون حسن دادشکر باشیم.

عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت هم در این مراسم بیان کرد: من مدیرعامل موسسه ای هستم که وظیفه اش تکریم هنرمندان کشور در تمامی رشته هاست و بسیار خرسندم که طی این ۱۰ سالی که افتخار خدمتگزاری دراین مجموعه را داشتم نهایت تلاشمان را به کار بستیم که بتوانیم در حد مقدورات و امکاناتمان قدردان زحمات هنرمندان عزیز باشیم.

وی افزود: ما طی این سال‌ها رسم داریم در حین یا پایان اجرای یک پروژه هنری در تمامی حوزه ها ، به رسم ادب خدمت استادان و هنرمندان پیشکسوت برسیم و از این بزرگواران تجلیل کنیم. البته که براین باوریم تجلیل چیزی به این هنرمندان ارزنده اضافه نمی کند ولی قطعا گامی است که می تواند ارادت ما را به این عزیزان ثبت کند. به همین جهت از جواد تولمی و گروه اجرایی نمایش قدردانی می کنم که به واسطه اجرای نمایش «قویتر» در تالار سایه تئاتر شهر فضایی را فراهم شد، که بتوانیم از استاد حسن دادشکر قدردانی کنیم.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: طی سال‌هایی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشغول خدمت رسانی بودم، با هنرمندان عزیزی چون استاد حسن دادشکر آشنا شدم. این آشنایی زمانی برای من شیرین تر شد که در تلویزیون برنامه های زیادی در حوزه تئاتر وجود نداشت ، اما به واسطه هنرنمایی این هنرمندان ارزنده شاهد تولیداتی بودیم که برای نسل من بسیار دلچسب و تاثیر گذار بود. البته هیچ وقت هم فکر نمی کردم روزی در موسسه ای خدمتگزارچنین هنرمندانی شوم که در یک برهه زمانی از هنرشان نهایت بهره و استفاده را بردم .

حسن دادشکر نیز پس از صحبت های عظیمی ضمن قدردانی از گروه اجرایی نمایش «قویتر»، موسسه هنرمندان پیشکسوت و مجموعه تئاتر شهر، اظهار کرد: متاسفانه سال گذشته بنده دچار بیماری قلبی شدم و ظرف مدت پنج روز بین مرگ و زندگی قرار گرفتم. اما لطف و دعای مردم عزیزم و حمایت دلسوزانه عزیزانم در موسسه هنرمندان پیشکسوت سبب شد که تا امروز سرپا باشم و امشب افتخار حضور در تالار سایه را پیدا کنم. به همین جهت از جناب عظیمی و سایرهمکارانشان سپاسگزارم که مانند یک خانواده کنار هنرمندان هستند.

این بازیگر و کارگردان پیشگام تئاتر عروسکی با ارزشمند توصیف کردن نمایش «قویتر» در تالار سایه تئاتر شهر گفت: من به آقای جواد تولمی و گروه اجرایی اش به جهت اجرای این نمایش تبریک می گویم که ثابت کرد نمایش عروسکی فقط در برگیرنده وجوه سرگرمی آن نیست.

وی در ادامه صحبت های خود ضمن انتقاد از کیفیت اجرای آثار نمایشی عروسکی در برخی برنامه های تلویزیونی، توضیح داد: متاسفانه اکنون شرایط به گونه ای است که برخی از آثار نمایشی تولید شده تئاتر عروسکی تلویزیون اصلا از کیفیت برخوردار نیست. اما به اعتقاد من متنی که امشب در تالار سایه تئاتر شهر شاهد اجرای آن بودم ، متنی ارزشمند براساس ارتباطات خانوادگی است که نمایشگر عقده ها، حقارت ها و دیگر نشانه های یک انسان امروزی است که در پیله خودش فرو رفته و باعث می شود آن انسان راه نادرستی را برای ادامه انتخاب کند. به نظر من نمایش «قویتر» یک اثر تراژیک به معنای واقعی است که گروه اجرایی به زیبایی هرچه تمام ترآن را در قالب یک تئاتر عروسکی روی صحنه برده است.

دادشکر افزود: لازم است به مجموعه تئاتر شهر هم تبریک بگویم که از اجرای چنین نمایشی در حوزه تئاتر عروسکی حمایت می کند. نمایشی که امیدوارم آثار و میزان تاثیراتش را در زندگی جاری انسان ها هم ببینیم. ما باید بدانیم که تئاتر پدیده ای صرفا برای سرگرمی نیست. تئاتر هنر انسان ساز است و مسائل بشری را بازگو می کند. تئاترعیب ما را به ما نشان می دهد و می فهماند چگونه باید زندگی کنیم. من آرزو می کنم روزی را ببینم که آموزش تئاتر از مدارس شروع شود و نسل هایی که این آموزش ها را فرا می گیرند، توجه به تئاتر و انتخاب تئاتر مناسب برای تماشا را به خانواده‌های خود برده و هر اثری را به اسم تئاتر نپذیرند.

این هنرمند پیشکسوت تئاتر کشورمان در بخش پایانی صحبت های خود بیان کرد: همه ما نیازمند تماشای تئاتر فاخر هستیم. تئاتر فاخر یک تئاتر انسان سازاست که موقعیت های اجتماعی را بازگو می کند، راه حل ارائه می دهد و تلاش می کند تا در سرشت و اندیشه انسان تغییر ایجاد کند. من امیدوارم چراغ این تالارهای نمایشی به واسطه چنین اجراهای ارزشمندی روشن بماند. بنده به سهم خودم هم از همه شما تماشاگرانی که در این شرایط از تماشای تئاتر استقبال کرده و همواره پشتیان و حامی نمایش بودید تشکر ویژه‌ای می‌کنم.

اهدای لوح قدردانی موسسه هنرمندان پیشکسوت ، اهدای «کوزه نوشت» با خوشنویسی فریدون نصیری نژاد از همکاران واحد نقاشی مجموعه تئاتر شهر توسط گروه اجرایی بخش های دیگر مراسم نکوداشت از حسن دادشکر در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر را تشکیل می داد.

نمایش «قویتر» به نویسندگی آگوست استریندبرگ و کارگردانی جواد تولمی تا روز ۲۲ اسفند ساعت ۱۸:۳۰ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان تئاتر است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..