دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۵ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمند با بازیگر و کارگردان

مهران حیدری، متولد اول فروردین هزار و سیصد و هفتاد و دو، شیراز، دیپلم هنرهای نمایشی و لیسانس هنرهای دیجیتال، طراح، کارگردان و بازیگر نمایش های پابرهنه، لخت، قلبی در آغوش، آرت، آشپزخانه و طراح و کارگردان نمایش روبینسون و کروزو.
مهران حیدری، متولد اول فروردین هزار و سیصد و هفتاد و دو، شیراز، دیپلم هنرهای نمایشی و لیسانس هنرهای دیجیتال، طراح، کارگردان و بازیگر نمایش های پابرهنه، لخت، قلبی در آغوش، آرت، آشپزخانه و طراح و کارگردان نمایش روبینسون و کروزو.

از تئاتر شروع کنیم، علاقه مندی شما به تئاتر از کجا می آید؟

ما در منازل سازمانی ارتش زندگی می کردیم و پدر من مدیریت سالن سینمای پایگاه را به عهده داشت، از بچگی در فضای تئاتر و سینما رشد کردم و به شدت علاقه مند شدم تا جایی که تصمیم گرفتم علاوه بر فعالیت عملی در همین رشته تحصیلات خودم را ادامه بدهم.

کلا هنر کجای فعالیت های روزمره شما قرار دارد؟

هنر بخش جدا نشدنی از زندگی من است و فعالیت های هنری مثل خواندن کتاب یا تماشای فیلم و تئاتر و... زندگی روزمره را برای من به شدت جذاب و هیجان انگیز می کند، به قول معروف: تنها هنر می تواند آدمی را از مرگ برهاند!

در زمینه تبلیغات هم دستی بر آتش دارید، این فعالیت از علاقه مندی می آید یا تنها جنبه مادی آن را در نظر گرفته اید؟‌

هر دو! من به صنعت تبلیغات به شدت علاقه دارم و به نظر من یک صنعت بین المللی بدون محدودیت جغرافیایی است، تلاش می کنم همراه با لذت بردن از این کار کسب درآمد هم داشته باشم.

به زودی اولین فیلم کوتاه خود را خواهید ساخت، در رابطه با آن صحبت می کنید؟

بله، ایده این فیلم حدود دو سال بود که در ذهنم بود، در حال حاضر فیلم نامه آماده و عوامل اصلی مشخص شده اند و در مرحله پیش تولید هستیم، این فیلم مثل بقیه آثاری که تولید کرده تم محدودیت جغرافیایی ندارد و یک موضوع انسانی است که تمام مردم دنیا را در بر می گیرد، اگر بخواهم در یک کلمه مضمون فیلم را بگویم می شود: تغییر.

و دوست دارید کدام بازیگران در فیلم بعدی شما برای شما بازی کنند؟

بازیگر مورد علاقه خودم در سینمای ایران محسن تنابنده است که امیدوارم به زودی فرصت همکاری با ایشان برای من رقم بخورد.

فیلم کوتاه مقدمه ای برای ساختن فیلم بلند سینمایی است؟

قطعا همینطور است، البته در این شکی نیست که سینمای کوتاه به تنهایی یک دنیای مستقل و معتبر است اما برای کارگردان هایی که قصد ساخت فیلم بلند دارند یک بستر مناسب برای آزمون و خطا و پیدا کردن دیدگاه شخصی در فیلم سازی است.

بازیگری یا کارگردانی!؟

کارگردانی!

در حال حاضر در زمینه تبلیغات با شخص خاصی کار می کنید؟

چندین سال مدیر تبلیغات و مارکتینگ چند شرکت مطرح تبلیغاتی بوده ام اما در حال حاضر مدیر برنامه و مشاور تبلیغاتی پریسا پورمشکی(پوربلک) کمدین مطرح فضای مجازی هستم.

فکر می کنید ده سال بعد کجا باشید؟

به نظر من زندگی خیلی غیر قابل پیش بینی است اما تلاش می کنم ده سال آینده در زمینه کاری و تحصیلی خودم پروژه های بزرگ و ارزشمندی انجام داده باشم.

 

عباسعلی اسکتی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..