پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در جشنواره پویانمایی تهران؛

علاقه‌مندان حوزه‌ انیمیشن در روزهای‌ برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران مخاطب نشست «انیمیشن تجربی» می شوند.
علاقه‌مندان حوزه‌ انیمیشن در روزهای‌ برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران مخاطب نشست «انیمیشن تجربی» می شوند.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مجموعه «انیمیشن؛ تجربه» که از سال گذشته با کمک و همکاری جامعه نیومدیا و جمعی از هنرمندان و پژوهش‌گران انیمیشن شروع به فعالیت کرده است در روزهای برگزاری جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران نشست «انیمیشن تجربی» را برگزار می کند.

قرار است در این نشست از هویت، عملکرد سال گذشته و هچنین چشم‌انداز حوزه‌ انیمیشن صحبت شود. چگونگی بقا و رشد انیمیشن تجربی و نیز اهمیت آرشیو کردن در انیمیشن موضوع دیگری است که در این نشست بررسی می شود.

مهدی شیری نقاش و فیلمساز، گل‌ناز مقدم فیلمساز و پژوهشگر انیمیشن، نایری عیوضی فیلمساز و پژوهش‌گر، سمیه خاکشور مدرس، فیلمساز و پژوهشگر انیمیشن، مریم کتانفروش کارگردان و پژوهشگر سخنرانان این نشست هستند.

این نشست ساعت ۱۵ روز ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ در سالن کنفرانس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

مجموعه «انیمیشن؛ تجربه» به طور مستقل و با به رسمیت شناختن امر «اتفاق» در ساختاری قالب‌گریز و پویا از سوی گروهی از هنرمندان جوان پژوهشگر پیش می‌رود که داوطلبانه به ترجمه و تالیف متون و نیز تهیه و آرشیو و نمایش آثار تجربی می‌پردازند و از این طریق علاوه بر خودآموزی، منابع با ارزشی را در اختیار سایر علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران با نمایش آثار منتخب داخلی و خارجی در چند بخش میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان خواهد بود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..