پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

به کارگردانی فرزاد امینی؛

نمایش «الکترا» عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی تئاتر شهر است که از روز هفتم مرداد به کارگردانی فرزاد امینی در تالار سایه این مجموعه به صحنه می رود.
نمایش «الکترا» عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی تئاتر شهر است که از روز هفتم مرداد به کارگردانی فرزاد امینی در تالار سایه این مجموعه به صحنه می رود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، «الکترا» عنوان یکی از جدیدترین نمایش های مجموعه تئاتر شهر است که از روز هفتم مرداد ماه سال جاری به نویسندگی و کارگردانی فرزاد امینی در تالار سایه اجرای خود را آغاز می کند.

در این اثر نمایشی که بر اساس روایت «اوریپید» و «اشیل» به نگارش درآمده است (به ترتیب حروف الفبا) نازنین زهرا برومند، آزیتا رحیمی، مونا کریمی، شاهین عبدیان، غزل منعمی، یاسمن مومنی به عنوان بازیگر حضور دارند.

محمد علی کنجدی دستیار کارگردان و عکاس تمرین و اجرا، پارمیس امینی طراح لباس، میثم خانکی طراح نور، رامین امینی عکس پوستر، امیرعباس مختاری (تایپو گرافی الکترا و طراح پوستر)، پریسا گردشی گریم، زهرا حسن زاده دوخت لباس دیگر عوامل اجرایی این اثر نمایشی را تشکیل می دهند.

فرزاد امینی درباره این نمایش نوشته است: «آگاممنون شاه یونان دخترش ایفی ژنی را قربانی می‌کند و کلیتمنسترا که مادر است، دلشکسته اما پر از غضب از شوهرش انتقام می گیرد و آگاممنون را به قتل می رساند، سلسله خشم و فقدانِ شفقت ادامه می یابد و الهه انتقام این بار چاقو را در کف دستانِ «الکترا» می گذارد تا به انتقامِ قتل آگاممنون، پدرش، مادرِ خود را بکشد. تراژدی «الکترا» تسلسل خون ریختن تا فروپاشیِ کامل یک دودمان است.»

نمایش «الکترا» به نویسندگی و کارگردانی فرزاد امینی از هفتم تا بیست و سوم مرداد ساعت ۱۹ به مدت زمان ۱۲۰ دقیقه و قیمت بلیت ۶۰ هزار تومان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان به تئاتر است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..