جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مسئولان به جای عذرخواهی مانع از هدررفت بیت‌المال شوند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید به‌یقین کنار گذاشتن یک اثر هنری که برای خلق آن انرژی بسیاری صرف شده به صلاح نیست هرچند به نظر می‌رسد مسئولان علاقه‌ای به رفع سوءتفاهمات درخصوص سریال سرزمین کهن ندارند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید به‌یقین کنار گذاشتن یک اثر هنری که برای خلق آن انرژی بسیاری صرف شده به صلاح نیست هرچند به نظر می‌رسد مسئولان علاقه‌ای به رفع سوءتفاهمات درخصوص سریال سرزمین کهن ندارند.

هنرمندنیوزاحد آزادی‌خواه با اشاره به ادامه ممانعت از پخش مجموعه تلویزیونی «سرزمین کهن» با گذشت نزدیک به ۵ سال از زمان توقیف آن و درخواست نمایش این اثر از طریق شبکه نمایش خانگی، گفت: اگرچه نمایش هرچه سریع‌تر این مجموعه پس از اصلاحات صورت گرفته بسیار مهم است اما از آنجا که دستگاه‌های فرهنگی باید در یک مسیر حرکت کنند نباید یک فیلم توقیف شده را مجاز به نمایش از یک درگاه فرهنگی دانست و از پخش آن از درگاه فرهنگی دیگر جلوگیری کرد چراکه این اتفاق فرهنگی نیست و نشان از تاثیر عمیق سلیقه در تصمیمات دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهتراست اصل اولیه برای نهادی‌های مجوزدهنده به آثار هنری تسهیل‌سازی امور باشد، ادامه داد: این اقدامات با تعامل میان مسئولان و هنرمندان حل خواهد شد اما کنار گذاشتن یک اثر هنری که برای خلق آن انرژی مادی و معنوی بسیاری صرف شده به صلاح نیست. وی اضافه کرد: اگر قرار است نمایش یک فیلم سبب تنش اجتماعی شود مهم نیست از چه رسانه‌ای به نمایش گذاشته خواهد شد چراکه در نهایت این اتفاق خواهد افتاد ضمن آنکه این کار نشان می‌دهد مسئولان رسانه ملی قدرت حل مشکلی ساده را نیز ندارند و از زیر بار آن شانه خالی می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه باید سوءتفاهمات ایجاد شده برای اقوام لر را برطرف کرد، افزود: این مسئله کار سختی نیست اما به نظر می‌رسد مسئولان همیت و علاقه‌ای به رفع این سوءتفاهمات ندارند چراکه اگر تلاش موثری داشتند باید این مشکل پس از گذشت چندین سال حل شده بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شواری اسلامی اظهار کرد: به یقین سازندگان این اثر تاریخی هیچگونه عمد و قصدی برای توهین نداشته‌اند به همین دلیل مسئولان تلویزیون باید به جای درخواست عذرخواهی از آن‌ها مانع از هدررفت سرمایه معنوی و مادی بیت‌المال بیش از این شوند. پس از نمایش تنها چهار قسمت از «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی پخش سریال به دلیل اعتراضات گسترده برخی از نمایندگان مجلس به برخی از دیالوگ‌های این مجموعه درخصوص اقوام لر  متوقف شد و از آنجا که نزدیک به پنج سال است این توقف ادامه پیدا کرده کارگردان اثر خواهان نمایش آن از شبکه خانگی است.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..